FOTO Zeman přijel do Srbska. Takto ho přivítali

01.04.2014 12:43

Prezident Miloš Zeman s manželkou zahájil dvoudenní státní návštěvu Srbska. Na bělehradském letišti vládní speciál přistál po jedenácté hodině dopoledne. Po jednání se srbským protějškem Nikolićem čeká Zemana i soukromé setkání s premiérem.

FOTO Zeman přijel do Srbska. Takto ho přivítali
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman se svým srbským protějškem Tomislavem Nikolićem
reklama

Oproti plánovanému programu došlo ke změně. Miloš Zeman se nakonec nesetká s dosavadním prvním vicepremiérem a budoucím premiérem Aleksandarem Vučićem, který prý na českého prezidenta nemá čas. Spekuluje se, že důvodem mohou být přístupové rozhovory s EU v Bruselu, které nedávno začaly, nebo sestavování nové vlády.

Přitom je to právě Vučić, který je považován za hlavního hybatele politického dění v Srbsku. Jeho strana nedávno vyhrála předčasné parlamentní volby s výraznou nadpoloviční většinou.

Po příletu do Bělehradu se Miloš Zeman setkal se svým protějškem Tomislavem Nikolićem, před Palácem Srbska se konal slavnostní uvítací ceremoniál s nejvyššími státními poctami. Po něm se hlavy států odebraly k jednání mezi čtyřma očima.

Po následném jednání prezidentských delegací čeká Zemana oběd pořádaný premiérem Dačićem, položení věnce k hrobu neznámého vojína nebo zahájení výstavy ve Vojenském muzeu v pevnosti Kalemegdan. V Bělehradu zůstane český prezident do čtvrtečního rána, kdy odcestuje na státní návštěvu Slovinska.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

10:45 BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

Lidé na sociálních sítích nechávají volný průchod emocím a nezřídka se to stává i politikům či další…