FOTO Zeman si zakouřil s ruským ministrem Lavrovem. Hovořili spolu 45 minut

16.10.2014 19:40 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman se během evropsko-asijského summitu (ASEM) v italském Miláně neplánovaně sešel s ministrem zahraničních věcí Ruské federace Sergejem Lavrovem. Schůzka následuje několik dní po setkání Lavrova s americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym, jehož výsledkem byly proklamace o společném postupu obou velmocí na Blízkém východě.

FOTO Zeman si zakouřil s ruským ministrem Lavrovem. Hovořili spolu 45 minut
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Miloš Zeman

Prezident Zeman se za Českou republiku účastní dvoudenního summitu ASEM v italském Miláně, kam večer z návštěvy v Bělehradě dorazí i ruský prezident Vladimir Putin. Na summitu se česká hlava státu setkala s šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem, který je i mezi západními experty považován za nejschopnějšího diplomata současnosti. Informaci ParlamentnímListům.cz potvrdil tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Oba státníci spolu navíc mluvili nezvykle dlouho, jejich setkání trvalo 45 minut a během jednání si Zeman s Lavrovem s chutí zakouřili. Sergej Lavrov je stejně jako český prezident vášnivý kuřák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Dali nám ochutnat žranici, teď budeme platit.“ Po 17. listopadu úplně jiní umělci

4:45 „Dali nám ochutnat žranici, teď budeme platit.“ Po 17. listopadu úplně jiní umělci

„Když si vzpomenu na to, jak jsem jezdil po vlastech českých a agitoval, aby se ten systém změnil, t…