Bývalý starosta Prahy 6 a dnešní europoslanec Ondřej Kolář se jasně postavil za zrušení práva veta jednotlivých členských států EU.
„Zrušení veta neznamená oslabování suverenity. Zrušení veta znamená silnější EU, která bude mít sílu ochránit suverenitu svých členů. Posilování EU není zrada, pokud ano, pak jsem hrdý zrádce. Protože Česko potřebuje silnou Evropu víc než veto,“ napsal Kolář na sociální síti X.
Zrušení veta neznamená oslabování suverenity. Zrušení veta znamená silnější EU, která bude mít sílu ochránit suverenitu svých členů. Posilování EU není zrada, pokud ano, pak jsem hrdý zrádce. Protože Česko potřebuje silnou Evropu víc než veto. pic.twitter.com/8wC1QG8c54
— Ondřej Kolář (@OndrejKolar6) May 20, 2026
Navázal tak na prezidenta Petra Pavla, který se před časem nechal slyšet, že má-li Evropa obstát v dnešním měnícím se světě, musí alespoň EU táhnout za jeden provaz, protože pokud nepotáhnou za jeden provaz, pak jednotlivých 27 hráčů bude osamoceně čelit síle Ruska, Číny a Spojených států.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



