Facebook vzpomíná na Jana Třísku

25.09.2017 14:44

Herec byl po pádu z Karlova mostu na jednotce intenzivní péče v Ústřední vojenské nemocnici, kde v noci z neděle na pondělí ve dvě ráno jeho život vyhasl. V pondělí dopoledne již média a sociální sítě zaplavily kondolence kolegů herců, a jak se dalo čekat, politiků napříč spektrem.

Facebook vzpomíná na Jana Třísku
Foto: Reprofoto Budvar
Popisek: Jan Tříska v reklamě na Budějovický Budvar

ParlamentníListy.cz prošly také desítky vzkazů a zpráv, které se v této souvislosti objevily na sociální síti Facebook. Lze konstatovat, že drtivá většina příspěvků byla kladná. Výrazný otazník zůstává především nad tím, proč nikdo Janu Třiskovi nepomohl dříve.

„Lidi, fakt se omlouvam. To uz jsme jen stroje...? To uz nikdo automaticky neskoci do reky kdyz vidi cloveka hlavou dolu...? To uz je nam fakt vsechno uplne jedno ...????" napsal například moderátor Michal Kavalčík. „Je mi to líto. Jan Tříska byl skvělý herec, velká osobnost. Pro mě byl a bude Široko ze Záhady hlavolamu," doplnil novinář Erik Tabery. „Zemřela herecká legenda. Jan Tříska podlehl vážným zraněním po pádu z Karlova mostu do Vltavy," konstatuje oficiální profil televize Prima.

„Jan Tříska v noci na dnešek zemřel. Sbohem, pane učiteli," uvedla jako status internetová ONETV. Ke kondolencím se připojila i organizace Junák. „Odpočívej v pokoji, Širokko! Jan Tříska, představitel Širokka a Velkého Vonta z televizního zpracování příběhů Rychlých šípů „Záhada hlavolamu“ z roku 1969," uvedla skupina a přidala autentickou fotografii ze snímku Hynka Bočana.

Mezi těmi, kdo vyjádřili upřímnou soustrast, je rovněž řada diváků Třískových filmů i představení. 

Vzhledem k pietě a s ohledem na pozůstalé Jana Třísky ParlamentníListy.cz pozastavují diskusi pod tímto materiálem

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

7:56 ČT vrší lži. Pouhá hra na nestrannost. A nebojí se to říci čím dál více lidí, ukazuje Petr Žantovský. I na Kavčích horách už si to nejspíš uvědomili...

TÝDEN V MÉDIÍCH Koncesionářský poplatek je daň uvalená na všechny bez ohledu na to, zda se dívají, n…