Incident začal v texaském městě Liberty. Tamní list, pojmenovaný Vindicator, v rámci osvěty nahrál útržky americké Deklarace nezávislosti na své facebookové stránky. Leč ouha. V jednom z nich našly facebookové algoritmy něco závadného, příspěvek smazaly a poslaly listu zprávu, že se v textu nachází cosi proti standardům používání sítě facebook. Jednalo se s největší pravděpodobností o výraz „indian savages“, neboli indiánští divoši.
Poté, co list Vindicator na chybu firmu Facebook upozornil, byl příspěvek obnoven a zástupci Facebooku se listu omluvili. Nicméně, celý incident je velmi vypovídající. Deklarace nezávislosti je pro Američany téměř posvátná, takže se proti Facebooku zvedla vlna rozhořčení. Ale v jiných případech tomu tak zdaleka není.
Kechlibar se tématu věnuje ve třech bodech. V prvním bodě praví: „Nedozvíte se, proč příslušný příspěvek zmizel. Toto je zdroj permanentní frustrace. Zmizet může téměř cokoliv podle nejasných pravidel. Součástí zvůle je právě to, že nikdo nikdy neví, kdy a kam sekyra dopadne a koho ušetří.“ Kechlibar tak ukazuje na problém, že ve skutečnosti nevíte, co je už proti standardům Facebooku a co ne. Jediné, co je podle něj bezpečné, jsou fotky roztomilých zvířátek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas