Fake news z Václaváku. A šíří ji ČT s Bakalovými médii, uhodil Jaromír Soukup

08.06.2019 8:39

Majitel TV Barrandov Jaromír Soukup se ve svém pátečním pořadu Moje zprávy tentokrát zaměřil na organizátory protivládních demonstrací ze spolku Milion chvilek a na jejich výzvy adresované předsedovi vlády Andrej Babišovi (ANO). Dále pak na návrh, s nímž se na Ústavní soud obrátila pětice opozičních stran s cílem zrušit zdanění náhrad církvím. A také na aktivitu Pirátské strany v Poslanecké sněmovně.

Fake news z Václaváku. A šíří ji ČT s Bakalovými médii, uhodil Jaromír Soukup
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Volejte šéfovi v Mých zprávách na TV Barrandov
reklama

Na Václavském náměstí se na úterní demonstraci sešlo prý 120 tisíc lidí ze všech koutů České republiky, alespoň o takovém počtu informovali organizátoři shromáždění, což v pořadu Moje zprávy Soukup rozporuje. Opírá se o oficiální odhady Ministerstva vnitra, které hovoří jinak. „To říká, že v 18:30 hod., kdy demonstrace začala, bylo na Václavském náměstí 70 tisíc lidí,“ zdůraznil moderátor, jenž tak informaci organizátorů o počtu demonstrujících nazval fake news.

„Organizátoři (spolek Milion chvilek), Česká televize a Bakalova média se semkli a všichni dohromady řikali 120 tisíc, ale ministerstvo říká o 50 tisíc méně,“ shrnul Soukup. Následně divákům sdělil, že pokud za to od České televize čekají omluvu ve smyslu, že to „přepískli“, tak mají smůlu. „Kdo by se k takové drobnosti vracel, že jo?!“ podotkl.