Faltýnek promluvil o schůzce na Vyšehradě: Je to úplně jinak

06.11.2020 8:33

Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se znovu vyjádřil ke schůzce ve vyšehradské restauraci, která stála místo bývalého ministra zdravotnictví za hnutí ANO Romana Prymulu. Kdo všechno mohl v restauraci být? A co se mohlo řešit? Nahlédněte.

Faltýnek promluvil o schůzce na Vyšehradě: Je to úplně jinak
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Dnes již bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula přišel o křeslo ve vládě proto, že sám vyrazil do restaurace, ačkoli před tím všem lidem znemožnil udělat totéž, neboť ve jménu boje s pandemií koronaviru všechny restaurace zavřel a nechal je fungovat jen přes výdejní okénko.

V restauraci však nebyl sám. Byl tam s ním ještě předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant a podle serveru Seznam zprávy ještě další lidé z businessu. Proč se sešli v restauraci Rio's na pražském Vyšehradě?

„Je to úplně jinak, než se píše,“ odrazil Faltýnek bez dalšího vysvětlení dotazy novinářů. „Nechci to vůbec komentovat, je kolem toho milion spekulací a fabulací. Za sebe jsem měl schůzku s Prymulou v salonku uzavřené restaurace,“ doplnil.

V restauraci mohli vedle Prymuly, Faltýnka a Havrlanta pobývat i Havrlantův syn, nebo také pražský galerista Jan Třeštík, někdejší ředitel Galerie Středočeského kraje. Havrlant se k možné účasti svého syna na schůzce odmítl vyjádřit. Mlčí i Prymula s Faltýnkem. Třeštík také odmítá cokoli říct.

Server upozorňuje, že Třeštík udržuje s politiky kontakty.

„Dalším účastníkem vyšehradské noční seance měl být podnikatel z Ostravska Roman Horváth. Odcházet měl jako jeden z posledních, až po půlnoci. Roman Horváth je majitelem luxusního hotelu Freud v Ostravici, ale hlavně je spoluvlastníkem pojišťovací společnosti Satum Czech. Ani on na opakované dotazy redakce nereagoval,“ uvedl server.

Podle Neovlivní.cz se mohl na Vyšehradě objevit také brněnský lobbista Jan Gottvald, syn někdejšího fotbalového bosse z Drnovic. I Gottvald se rozhodl mlčet.

Na schůzce údajně byl i advokát Květoslav Hlína. Ten to však popírá.

Nabízí se otázka, co všechno spolu tito pánové mohli řešit.

Prymula tvrdí, že se jednalo o testování lidí na severu Moravy na covid. V nákupu velkého množství testů se točí také velké peníze. Podle Faltýnka se jednalo také o přítomnosti zahraničních lékařů v Česku. Ale k tomu pravděpodobně není třeba setkávat se s pražským galeristou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…