Fasádu arabského obchodu v Teplicích polil někdo rudou tekutinou, možná krví

14.02.2015 19:14

Fasádu arabského obchodu v Teplicích polil v noci na dnešek neznámý vandal rudou tekutinou, která vypadá jako krev. Policie má nahlášeny dva podobné útoky. "Vyšetřování je zatím na začátku, dokumentujeme případy, zjišťujeme způsobené škody, vyslýcháme případné svědky a zatím nemáme ani trestněprávní kvalifikaci," řekla ČTK severočeská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Fasádu arabského obchodu v Teplicích polil někdo rudou tekutinou, možná krví
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Oznámení o potřísnění dvou fasád domů v Teplicích neznámou rudou látkou dostala policie dnes dopoledne. "O jakou jde látku, to ukážou až výsledky laboratorních rozborů," doplnila Bartošová.

"Je to krev," řekl serveru iDnes.cz arabský majitel obchodu s potravinami, který nese název Petra. Policie podle něj našla na místě a odvezla i plastové nádoby, v nichž tekutina zřejmě byla. Kdo by za útokem mohl být, netuší. "Ale asi toho tady bude víc, protože se prý stalo něco i u nedaleké arabské restaurace," dodal podnikatel. Obchod s arabskými potravinami leží bezprostředně u Šanovského parku, kde se scházejí na piknicích lázeňští hosté z arabských zemí.

Teplice byly loni místem, kde se konalo protestní shromáždění proti islamizaci v ČR

Útokem byla zaskočena i Šárka Šťasná, která v obchodě pracuje. "Nikdy se nám nic podobného nestalo, nepamatuju ani žádné výhrůžky. Lidé sem rádi chodí pro arabské speciality, a to i místní, žádné problémy jsme nikdy neměli," řekla dnes ČTK prodavačka. Dům, v němž prodejna sídlí, byl podle ní zacákaný krví až do výšky prvního patra. "Bylo to hrozné, na zemi byly dvě kaluže krve, vypadalo to, jako by tu někoho podřezali. Zatím jsme to umyli, kam jsme dosáhli," popsala svůj ranní zážitek. Pocákané bylo podle ní i nedaleké arabské bistro. "Tam toho ale bylo míň," dodala.  

Teplice byly loni místem, kde se konalo protestní shromáždění proti islamizaci v ČR. Pořádající radikální Dělnická strana sociální spravedlnosti směřovala akci do Teplic i proto, že si lidé z centra na Araby často stěžují. Podle nich někteří lázeňští návštěvníci z arabských států narušují při svých piknicích noční klid, nechávají po sobě v parcích odpadky a ohrožují v autech bezpečnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…