Festival totální demence, píše o Česku Jaroslav Plesl

02.06.2017 13:23

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl napsal pár řádek o dění v Česku v posledních pár dnech. Především při pohledu na sociální síť Facebook Plesl dochází k závěru, že prožíváme cosi jako festival demence.

Festival totální demence, píše o Česku Jaroslav Plesl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Plesl

„Líbí se mi ta Fejsbuková občanská garda chránící liberální demokracii,“ napsal novinář hned na úvod. Má prý na mysli např. boj proti zákazu kouření, v barech a na dalších místech. Problém je především v tom, že tito liberální bijci tepou zákon jaksi s křížkem po funuse.

A aby toho nebylo málo. Stejní liberálové útočí na 45. prezidenta USA, který jedné noci napsal pár slov na Twitter. „To prase se přepsalo na twittru,“ napsal ironicky Plesl.  Na konci května Trump na Twitteru napsal „Despite the constant negative press covfefe“, což lze přeložit jako „Navzdory neustálému negativnímu mediálnímu covfefe,“ a mnoho Američanů si položilo otázku, co to vlastně je „covfefe“. Sociální sítě zaplavila vlna vtipů. Prezident se prý možná snažil poslat vzkaz mimozemšťanům. Z Trumpova pravděpodobného překlepu se stal jeden z nejpopulárnějších tweetů. Plesl se na rozdíl od milionů Američanů nad Trumpovými překlepy příliš nebaví.

A k dovršení festivalu demence se stačí podívat na to, jak skupina Tři sestry v čele s Lou Fanánkem Hagenem odmítla na koncertu v Chomutově přijmout Andreje Babiše a vyjádřit mu podporu.  Babišovo hnutí se na skupinu obrátilo právě s touto žádostí a se zlou se potázalo. Plesl si z toho však mnoho nedělá.

„A teď se budeme snažit instalovat Fanánka do role hlavního bojovníka proti Babišovi (kterej na to kašle).“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

12:51 Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes rozhodl vystoupit krátce po zahájení dnešní schůze Poslanecké sněmovn…