Fiala vyhodil z ministerstva školství 14 manažerů

01.08.2012 14:48

Ministerstvo školství (MŠMT) bude mít méně lidí ve vedení. Jeho šéf Petr Fiala (nez.) zeštíhlil ve středu strukturu ministerstva o čtyři pozice vrchních ředitelů sekcí a deset míst ředitelů odborů, informovala ředitelka komunikace MŠMT Kateřina Savičová.

Fiala vyhodil z ministerstva školství 14 manažerů
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Fiala, exministr školství

"Už při svém nástupu do funkce jsem řekl, že chci ministerstvu vrátit důvěru veřejnosti, učitelů a škol. Věřím, že současná organizační změna zlepší komunikaci mezi jednotlivými útvary a zefektivní systém práce celého úřadu," uvedl ministr školství Petr Fiala. Současně chce připravit ministerstvo na předpokládané zavedení zákona o úřednících.

Organizační změny na základě auditu

"V rámci organizační změny, která vychází z osvědčených principů profesionální státní služby a managementu veřejné správy, zeštíhlí řídící struktura ministerstva o čtyři pozice vrchních ředitelů sekcí a deset míst ředitelů odborů," uvedl první náměstek ministra Jiří Nantl, odpovědný za přípravu a realizaci reorganizace rezortu.

Organizační změna se uskutečnila na základě procesního auditu, který nechal ministr provést po svém nástupu do funkce letos v květnu. Audit zjistil, že v řadě případů jsou jednotlivé agendy rozptýleny mezi různé útvary ministerstva, což rozmělňuje odpovědnost za jejich správu a zvyšuje celkovou administrativní náročnost.

"O ministerstvu se dlouhou dobu hovořilo jako o instituci, která je spíš než jedním úřadem souborem několika malých ministerstev. Organizační změna přispěje k tomu, aby úředníci navzájem lépe a bez zbytečných bariér spolupracovali a poskytovali veřejnosti lepší službu. Nezbytnými navazujícími kroky jsou reforma personálního řízení úřadu a revize agend ministerstva," doplnil Nantl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT vysílala živě „veselici“ u Pavla ve štábu. Babiš měl mezitím tiskovku. Bouře na síti je tu

10:59 ČT vysílala živě „veselici“ u Pavla ve štábu. Babiš měl mezitím tiskovku. Bouře na síti je tu

Česká televize neodvysílala tiskovku poraženého Andreje Babiše živě, ale pokračovala z volebního štá…