Filip: K převedení milosti se musí změnit Ústava, jinak je to jen Zemanovo přání

30.11.2013 18:42 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman převedl svou pravomoc udělovat milosti na Ministerstvo spravedlnosti, bude pouze malé množství výjimek, například humanitární důvody. Podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa je ale tento krok reálně neuskutečněný.

Filip: K převedení milosti se musí změnit Ústava, jinak je to jen Zemanovo přání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

"Bez změny Ústavy je převedení práva udělovat milosti pouze přáním prezidenta," píše ve svém tiskovém prohlášení předseda KSČM Vojtěch Filip.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Radek Koten byl položen dotaz

Ukrajinci

Často do vás slyšíme, jak chcete omezit příliv Ukrajinců, jak je chcete vracet zpět, sebrat jim dávky atd.. Budete na tom trvat i v rámci koaliční smlouvy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU by si měla dát pozor. Na konferenci padla důležitá slova

19:40 EU by si měla dát pozor. Na konferenci padla důležitá slova

Střední Evropa musí jít vlastní cestou a hájit společně svoje zájmy v Evropské unii i ve světě. O to…