Filozof Bělohradský po porážce: Chtěl jsem svou kandidaturou otestovat, jak je na tom ČSSD. A zjistil prý strašlivé věci

16.10.2016 8:21

Filozof Václav Bělohradský prý nešel do senátních voleb na Praze 6, aby vyhrál, ale aby zjistil, zda by mohla sociální demokracie spolupracovat se zelenými. A pak chtěl také zjistit, jak zle je na tom současná ČSSD. Dospěl k závěru, že je na tom zle a nezbude jí, než opustit své dnešní voliče.

Filozof Bělohradský po porážce: Chtěl jsem svou kandidaturou otestovat, jak je na tom ČSSD. A zjistil prý strašlivé věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Bělohradský (ČSSD+SZ)

V rozhovoru pro deník Právo Bělohradský konstatuje, že nikdy nechtěl vstoupit do politiky a do boje na Praze 6 šel jen proto, že v této baště pravice dopředu počítal s prohrou. Ve druhém kole drtivě zvítězil Jiří Růžička kandidující za TOP 09. Chtěl si jen vyzkoušet, zda ČSSD a zelení dokážou spolupracovat. Při té příležitosti se však ukázala ještě jedna věc, která sociální demokracii rozhodně nemohla potěšit.

„ČSSD je v zásadní krizi... Porážka Škromacha, Mládka interpretuji tak, že je tady poptávka po nové tváři soc. dem. Je to příliš archaická strana, příliš se obrací k seniorům, nespokojeným, neúspěšným. S tím je třeba skoncovat a být jako všude na Západě stranou pokrokových městských liberálů. Je třeba opustit tradiční elektorát. O to se teď bude hrát. ČSSD by měla hájit integraci, inkluzi, Evropu, otevřenost, zkrátka sociálnědemokratické hodnoty,“ apeloval na dnešní nejsilnější vládní stranu Bělohradský.

Celý rozhovor naleznete zde.

V předvolební kampani si Bělohradský potvrdil, jak velká propast zeje mezi politiky a občanskou společností. Politici údajně hledí na občanskou společnost jako na vetřelce, který strká nos tam, kam nemá. Odcizení politického systému a občanů je podle Bělohradského opravdu výrazné, mnohem výraznější, a tím i tragičtější, než si filozof dříve myslel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dementní kamioňáci? Dálnice stojí a ve sněmovně je z toho sranda. Rozstřelil to Klaus mladší

10:30 Dementní kamioňáci? Dálnice stojí a ve sněmovně je z toho sranda. Rozstřelil to Klaus mladší

Na pořadu schůze Poslanecké sněmovny bylo sice zdanění náhrad církvím, v jejím úvodu se však tématu …