Ministerstvo financí původně vydávalo od roku 2004 licence na provoz terminálů na dobu až deseti let. Po rozhodnutích Ústavního soudu z let 2011 a 2013 ale začalo povolení rušit, aby vyšlo vstříc obcím, které chtěly hazard na svém území samy regulovat a herny vykázat.
Odškodné: Nejméně 1 miliarda
Firmy WCV World Capital Ventures Cyprus Limited a Channel Crossings Limited, přes které Valenta ovládá Synot, kvůli rušení licencí poslaly na Úřad vlády oznámení o zahájení mezinárodní arbitráže, píše server. Oznámení již bylo podle Lidovky.cz na úřad doručeno, a právě doručením protistraně se považuje spor za zahájený. Příslušný arbitrážní odbor ale serveru zatím doručení zásilky nepotvrdil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Synot
79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.
autor: čtk, mp