Fischerova exministra stíhá policie

01.06.2012 6:55 | Zprávy

Juraj Chmiel (ODS) má problém. Protikorupční policie stíhá tohoto politika za způsobení škody ve výši přibližně milionu a půl, čehož se měl dopustit v roce 2008 coby velvyslanec v Austrálii. Občané si ho ale možná pamatují spíše jako ministra pro evropské záležitosti z Fischerovy vlády nestraníků. Když se stal ministrem, tak přerušil členství v ODS, ale v roce 2011 se do strany vrátil.

Fischerova exministra stíhá policie
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Zdá se, že se stíháním politicky činných lidí se v poslední době takříkajíc roztrhl pytel. Po poslancích Vítu Bártovi (VV), Davidu Rathovi nebo exministrovi průmyslu a obchodu Martinu Kocourkovi (ODS) přichází na řadu někdejší ministr pro evropské záležitosti z doby vlády Jana Fischera Juraj Chmiel (ODS). Dnešní Právo informuje o tom, že detektivové protikorupční policie nestíhají Chmiela za jeho ministerské aktivity, ale za jeho předchozí působení na postu velvyslance v Austrálii.

Ekoturismus v jižním Pacifiku bezmála za půl milionu

Podle zjištění deníku je Chmiel obviněn ze dvou trestných činů, kterými měl způsobit škodu ve výši zhruba půl druhého miliónu korun, když v pozici velvyslance podepsal v roce 2008 některé údajně netransparentní smlouvy. Chmiel opakovaně nařčení z podepsání neprůhledných kontraktů odmítl s tím, že smlouvy byly v pořádku. Ještě v době, kdy byl Fischerovým ministrem se však o něj začala zajímat policie a po dvou letech práce došlo na obvinění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplný konec SPOLU? Moravec zatlačil Stanjuru

15:16 Úplný konec SPOLU? Moravec zatlačil Stanjuru

„Lidé po celém světě se ptají, jestli je Česká republika rájem k legalizaci výnosů z trestné činnost…