Foldyna připustil odchod z ČSSD. Ale teď ještě ne, sdělil PL

11.06.2019 7:12

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna připouští, že by mohl odejít ze strany, a to po mnoha letech v ní strávené. Zatím ale je podle něj v ČSSD dost lidí, kteří chtějí změnu a obrací se na něj, takže zůstává.

Foldyna připustil odchod z ČSSD. Ale teď ještě ne, sdělil PL
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

Spekulace o Foldynově odchodu se začaly včera objevovat na sociálních sítích. Server Blesk.cz si všiml komentářů na sociálních sítích, které o Foldynově konci v ČSSD spekulují a píší o tom, že by sociálnědemokratický poslanec mohl zamířit do uskupení Václava Klause mladšího Trikolóra. 

Sám Foldyna odmítl slova Petra Bittnera ze serveru DeníkReferendum.cz. „Jaroslav Foldyna odchází z ČSSD a stává se tak navždy symptomem slabosti strany, která ho nedokázala vyhodit," zmínil Bittner na svém profilu.

Fotogalerie: - Trikolora

 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...
 Slavnostní představení nové parlamentní strany Tr...

Anketa

Jaký volební výsledek může ve sněmovních volbách dostat Klausovo hnutí Trikolora?

hlasovalo: 20673 lidí

„Deník Referendum... Až budu odcházet, tak to určitě nebude tento deník, kterému to budu říkat. Může být, ještě pořád je i v ČSSD dost lidí, kteří chtějí změnu a obrací se na mě. Ovšem pokud to nepůjde, budu hledat cestu. Ovšem nebudu to říkat tomuto Deníku,“ poznamenal Foldyna.

Sociální demokracie je na kolenou, její konec je neodvratný a otázkou pouze je, kdy ten konec přijde. Toto řekl ParlamentnímListům.cz po vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Jeho strana se do europarlamentu ani nedostala. Získala pouze 3,95 procenta hlasů, nevolilo ji ani 100 tisíc lidí.

„K výsledku voleb pro sociální demokracii jsem byl skeptický a očekával jsem to. Nepřekvapilo mě to. Čekal jsem rozmezí mezi čtyřmi a pěti procenty, takže hluboce překvapen nejsem. Sklidili jsme výsledky za to, že jsme se vysmáli vlastním voličům. Přestali jsme vnímat, že třeba voliči SPD byli původně sociálnědemokratičtí voliči a že jsme je zavrhli, označili je za všechno možné. Tudy cesta vzhůru nevede,“ poznamenal Foldyna. 

Psali jsme ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…