Francie: Pobodaná židovská žena. Doma. Na dveře nakreslili „hákáč“

05.11.2023 7:28 | Monitoring

Třicetiletá židovská žena byla nalezena pobodaná v jejím bytě ve francouzském Lyonu. Není v ohrožení života. Útočník na její dveře nakreslil hákový kříž a je stále na útěku. Jako možný motiv útoku podezřívá prokuratura antisemitismus, píší zahraniční média.

Francie: Pobodaná židovská žena. Doma. Na dveře nakreslili „hákáč“
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Policie pátrá po muži, který v sobotu odpoledne ve francouzském Lyonu pobodal a zranil židovskou ženu a na dveřích jejího bytu byl namalován hákový kříž, uvedla policie a starosta města. Útočník, který měl zakrytý obličej, ženu bodl dvakrát do břicha.

„Žena otevřela dveře a útočník ji pozdravil a vzápětí na ni zaútočil nožem,“ řekl podle CNN Prima News televizi BFMTV právník oběti Stéphane Drai a dodal, že „rodina ženy je známa pro své židovské vyznání“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Natálie Brožovská

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blíží se velký Babišův test. Podle Holce ukáže, kdo se vrátil k moci

20:33 Blíží se velký Babišův test. Podle Holce ukáže, kdo se vrátil k moci

Po dnešním jmenování Babišovy vlády prezidentem Petre Pavlem přichází podle komentátora Petra Holce …