Francie povolala 45 tisíc policistů. Doprava stojí, v ulicích jsou obrněná vozidla

30.06.2023 22:07 | Zprávy

Francie se připravuje na další noc násilných nepokojů, které spustila smrt mladíka alžírského a marockého původu, zastřeleného policistou poté, co za volantem nereagoval policejní výzvy. Násilí doprovázenému požáry, napadáním policistů a rabováním má tuto noc pomoci zabránit až 45 tisíc policistů. Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin kvůli vyhroceným nepokojům nevyloučil možné vyhlášení výjimečného stavu. V zemi se zastavila městská doprava a nasazena byla obrněná vozidla.

Francie povolala 45 tisíc policistů. Doprava stojí, v ulicích jsou obrněná vozidla
Foto: Repro Twitter
Popisek: Protesty ve Francii

Francie se již čtvrtým dnem potýká s násilnými nepokoji, které spustila smrt sedmnáctiletý mladíka Nahela M. alžírského a marockého původu. Toho v úterý ráno zastřelil policista při řízení vozu poté, co odmítl uposlechnout výzvy hlídky a snažil se policistům ujet.

Násilnosti, které posléze nastaly, jsou provázeny rabováním obchodů, krádežemi, zapalováním cizího majetku a odpalování pyrotechniky. Na předměstích Paříže stříleli účastníci nepokojů pyrotechnikou také na policisty.

Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. Darmanin v hlavním večerním zpravodajství televize TF1 uvedl, že bude dnes v noci pro udržení pořádku v ulicích povoláno až 45 tisíc policistů a četníků, což je o dalších 5 tisíc více, nežli noci předchozí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…