Fridrichová a další známé tváře z ČT se rozjely: Přiznávám se k hanobení hlav státu. Kam se mám hlásit? Už se na mě vaří voda...

15.11.2016 21:48

Nehanobí prezidentský úřad a jeho důstojnost Miloš Zeman, když ve veřejném rozhlase používal slovo „kunda“? Ptá se novinář Josef Kopecký píšící pro MF Dnes Andreje Babiše (ANO). A nebyl jediný, kdo si dobíral Hrad a poslance, kteří chtějí vrátit do právního řádu zákon o hanobení prezidenta. Ke Kopeckému se přidali lidé z České televize nebo Jakub Janda z Evropských hodnot.

Fridrichová a další známé tváře z ČT se rozjely: Přiznávám se k hanobení hlav státu. Kam se mám hlásit? Už se na mě vaří voda...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman neskrýval radost nad vítězstvím Donalda Trumpa

„Nehanobí náhodou úřad a DŮSTOJNOST prezidenta ČR Miloš Zeman, když pro @Radiozurnal1 v živém interview vykládal ‚kunda sem, kunda tam‘?“ Tato slova napsal na sociální síti Twitter Josef Kopecký. A nebyl jediný, kdo si dobíral Hrad a poslance, kteří chtějí prezidenta Zemana chránit pohrůžkou až ročního vězení pro lidi, kteří budou o prezidentovi mluvit nepěkně.

Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty se tvrdě opřel do komunisty Zdeňka Ondráčky, který se zákonem na ochranu prezidenta přišel. „Když komunisti říkají, že společnost není dost vyspělá a je třeba ji vychovat, vzpomenu si na příběhy všech, které ti bastardi ‚vychovávali‘,“ rozčílil se Janda.

Politolog Jiří Pehe sáhl v souvislosti s tímto návrhem zákona k citátu ze Švejka. „Nevím, kdo ho tam nechal, ale našel jsem v kanceláři obraz pana prezidenta. Radši jsem ho hned dal na půdu, aby na něj nesraly mouchy...,“ napsal politolog. Narážel tím na známou konverzaci hostinského Palivce, který oznámil tajnému agentovi rakousko-uherské policie, že schoval obraz císaře pána na půdu, jelikož na něj „sraly mouchy“, a hostinský chtěl předejít nevhodným narážkám hostů.

Se svou troškou do mlýna přišla i Nora Fridrichová z České televize. „Dobrovolně se přiznávám k hanobení hlav státu. Mám se někam hlásit?“ ptala se. Na to ji hned reagovala její kolegyně ze sportovní redakce Darina Vymětalíková posměšným dotazem: "A to oni ti nepíšou? Mně jo, že mě brzy vyhodí..." K tomu Fridrichová ještě vzápětí poznamenala: "Píšou, že se na mě vaří vody. Ale to asi v zákoně nebude."

Přidal se i zaměstnanec České televize, sportovní komentátor Jaromír Bosák. „Přemítám, jestli by byl za urážku prezidenta považován i eventuální výrok, že je hlava státu chytrá jako poslanec Ondráček...,“ položil řečnickou otázku na Twitteru. František Lutonský taktéž z České televize přirovnal současné dění k jednomu slavnému dětskému pořadu. „Děti koukají na gumídky. Kníže Ignor a jeho věrný Stoupa by klidně mohli vystupovat v nějaké slušné paralele ze současnosti,“ vyjádřil svůj názor.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Petr Třešňák z Respektu Ondráčkův návrh ještě rozšířil, prý bychom to měli vzít při jednom a ochránit před nemravně hovořícími Čechy i čínského a ruského prezidenta. Závěrečnou otázku k tématu přidal další novinář z Respektu, Ondřej Kundra. „Přehlédl jsem to, nebo se Andrej Babiš zatím k omezení svobody slova nevyjádřil?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

22:16 Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. …