Gazdík: Koalice proti Babišovi? Nebudu sčítat procenta, jde o přesvědčení

17.08.2020 14:11

Poslanec Starostů Petr Gazdík je přesvědčen o tom, že v otázce spolupráce opozičních stran do příštích parlamentních voleb nakonec naleznou nejlepší řešení. „Třeba když sečtu teď poslance ODS, Pirátů, Lidovců, Topky a Starostů dohromady máte stále méně poslanců než ANO,“ podotkl však čtenář Parlamentních listů. Poslanec na to odpověděl, že nechce sčítat jednotlivá procenta. „Dobrou zemi pro život, zemi s kvalitním vzděláním, zemi, kde krádež nebo korupce je sprosté slovo, a ne způsob přežívání,“ přiblížil politik vizi, kterou by měla spolupráce opozičních stran přinést.

Gazdík: Koalice proti Babišovi? Nebudu sčítat procenta, jde o přesvědčení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Poslanec Starostů a nezávislých Petr Gazdík obdržel od čtenáře Parlamentních listů dotaz ohledně příštích voleb, respektive přístupu hnutí STAN k volbám. Čtenář chtěl vědět, zda by předvolební koalice opozičních stran vůbec mohla porazit Andreje Babiše. „Třeba když sečtu teď poslance ODS, Pirátů, Lidovců, Topky a Starostů dohromady máte stále méně poslanců než ANO,“ poznamenal čtenář Eda Rybák.

Celá odpověď zde:

Anketa

Jste pro manželství homosexuálů?

5%
95%
hlasovalo: 10426 lidí

Prý by i koalice mohla být kontraproduktivní, neboť pokud se vytvoří koalice, tak hnutí STAN nebude moci naplno prosazovat svůj program a jak podotkl tazatel, tak budou muset provádět ústupky. „Ve finále by se tak mohla oslabit i pozice opozice. Nebo by koalice vznikla a fungovala jen v případě, že by byla u vlády?“ ptal se čtenář Parlamentních listů. „A domysleli jste, že je tu ještě prezident, který s Babišem peče? Můžete vyhrát, ale on podle mě stejně podpoří zase jeho,“ dodal.

Petr Gazdík na dotaz odpověděl. Prý právě v tuto dobu hledají nejlepší řešení a on sám je přesvědčen o tom, že ho společně naleznou. „Pro ty voliče, kterým vadí mnohé z toho, co tato vláda dělá, nebo pro ty, kteří ji volili, ale začali mít pochybnosti,“ upřesnil poslanec pro koho by spolupráce opozičních stran měla být určena.

Fotogalerie: - V krizi vás ochráníme

ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a s...
ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a s...
ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a s...
ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a s...
Emeritní hejtman a předseda Asociace krajů ČR Mich...
Předseda ČSSD Jan Hamáček

On sám je učitel matematiky, ale nehodlá nyní sčítat jednotlivá procenta stran, jde mu i o přesvědčení. Je přesvědčen, že mohou uspět, když nabídnou voličům vizi pro ně samotné a pro jejich děti. „Dobrou zemi pro život, zemi s kvalitním vzděláním, zemi, kde krádež nebo korupce je sprosté slovo a ne způsob přežívání. Nechce to PR řeči, ale činy,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…