Gazdík: Omlouvám se voličům za vládu. VV to nezvládají

29. 8. 2011 23:35

„Omlouváme se voličům, kteří vládním krokům nerozumí. Zdá se ale, že například Věci veřejné nerozumí ani samy sobě,“ podotkl na adresu nejmenší vládní strany předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík. Dodává, že Véčkaři se již delší dobu chovají velmi zmatečně a svoji agendu mění každý den.

Gazdík: Omlouvám se voličům za vládu. VV to nezvládají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama
„VV hlasovaly pro vládní návrh, tudíž ho podle koaliční smlouvy musí ve sněmovně podpořit," komentoval v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Gazdík záměr ministrů VV, kteří doufají, že se jim daňová reforma podaří pozměnit v Poslanecké sněmovně ve spolupráci s opozicí.

Nečas: To chování TOP 09 je nečitelné

Předseda vlády Petr Nečas přitom z nevyzpytatelnosti nedávno obvinil právě Gazdíkovu stranu TOP 09 v reakci na její sabotáž vládních jednání. Ministři TOP 09 se tak rozhodli protestovat proti ponechávání kontroverzního úředníka Ladislava Bátory na postu personálního ředitele ministerstva školství Josefa Dobeše (VV). „Mrzí mne, že jsme pro ODS nečitelní, čekali bychom však, že Nečas bude situaci nějak řešit místo toho, aby nás osočoval. Myslím si, že pronikání extremismu do státní správy je stejně vážné jako ekonomické otázky," ohrazuje se proti premiérově kritice Gazdík. Adekvátní Nečasovou reakcí by podle něj bylo odvolání Dobeše, pokud ministr školství Bátoru neodvolá.

Kromě extremistických názorů zástupcům TOP 09 podle Gazdíka vadí i Bátorovy údajné podezřelé finanční machinace, kterých se dopustil ve své minulé funkci.


Ministři TOP 09 se možná neobjeví ani na jednání o státním rozpočtu

Jeho strana podle něj stále ještě nepochopila, v čem je ponechání Bátory ve funkci pro Dobeše tak zásadní. Poslanec však varuje, že ministři TOP 09 ze svých pozic neustoupí. A to i kdyby to mělo znamenat jejich neúčast na schvalování státního rozpočtu pro rok 2012. „Návrh klidně může předložit i Kalouskův náměstek," dodal Gazdík. „Pokud ale Dobeš odvolá Bátoru, jsme schopni během pěti minut být na vládě," slibuje.

Poslanecký výbor TOP 09 by se v úterý měl sejít s ministrem Dobešem a projednat otázku Bátora. Dohoda se však zatím nezdá příliš pravděpodobná vzhledem k Dobešově prohlášení, že si za Bátorou i nadále stojí.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

20:42 Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

Reakce na rozhodnutí Miroslava Kalouska (TOP 09) nekandidovat znovu v příštích volbách do Sněmovny n…