Gazdík o VV: Chtějí, aby koalice zase vypadala rozhádaná

28.08.2011 19:15

Podle šéfa poslanců TOP 09 Petra Gazdíka se koalice na sociální reformě už bez problémů dohodla. A to včetně Věcí veřejných. Proč tedy chce strana Radka Johna znovu jednat na úrovni K9, úplně nechápe. Zřejmě se podle něj snaží vzbudit dojem, že je kabinet opět rozhádaný.

Gazdík o VV: Chtějí, aby koalice zase vypadala rozhádaná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

"Koaliční partneři mají jistě právo požadovat o schůzku K9, i když by to bylo z hloupých důvodů," řekl Gazdík agentuře Mediafax. Že by ale ke schůzce byl nějaký nutný důvod, to popírá.

"Věci veřejné předsedají sociálnímu výboru, a tím prošel návrh po prvním čtení úplně hladce. Předseda výboru Martin Vacek dokonce nepokládal za nutné svolat další jednání výboru dříve než na konec prázdnin. Tam byl sice bod přerušen kvůli zapracování připomínek, ale ihned se sešli předsedové klubů s panem ministrem. Tam jsme věcné připomínky diskutovali a shodli se na řešení," vysvětlil.

Kvůli sociální reformě se podle něj navíc scházela i koaliční skupina, připomínky tak byly řešeny důkladně. "Jestli tedy teď Věci veřejné dva dny před jednáním sněmovny přijdou s tím, že s reformou mají problém, je to z jejich strany pouze snaha vyvolat mediální obraz, že se koalice opět hádá," podotkl.

Věci veřejné o víkendu prohlásily, že chtějí v pondělí jednání špiček koalice ve formátu K9. Je podle nich nutné hovořit o změnách v sociální oblasti, jejichž projednávání tento týden přerušil sněmovní sociální výbor. Jednat chtějí i o změnách v daních a důchodech.

Čtěte:

Věci veřejné se dožadují jednání K9. Kvůli reformám

Veverky vzkazují Kalouskovi: Hazard bude mimo daňovou reformu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný z ČT: Xaver z něj má srandu. Nejprve FOTO, pak scéna s hostem

10:35 Železný z ČT: Xaver z něj má srandu. Nejprve FOTO, pak scéna s hostem

Do nového studia XTV přišel komentovat poslední zprávy také komentátor Info.cz Petr Holec. Označil T…