Gazdíkův pobočník Rakušan má problém. V Kolíně rozjel projekt místní karty, a teď prasklo, co všechno se při tom dělo

20.10.2018 6:58

Poslanec a starosta Kolína Vít Rakušan (STAN) má zřejmě problém. Dnešní MF Dnes informuje o chytré klíčence, kartě, která má usnadnit život dětem při cestě do školy, knihovny či na nákupy. Projekt v Kolíně odstartoval v září, jak však MF Dnes upozorňuje, zakázku dostala neznámá firma bez výběrového řízení.

Gazdíkův pobočník Rakušan má problém. V Kolíně rozjel projekt místní karty, a teď prasklo, co všechno se při tom dělo
Foto: archiv VR
Popisek: Starosta Kolína Mgr.Vít Rakušan (Změna pro Kolín)
reklama

„Město projekt přijalo proto, že zapadá do strategie Chytré město Kolín, jejímž cílem je zavádět v Kolíně moderní řešení, která jeho obyvatelům usnadňují život, například elektronické podání žádostí a formulářů, placení parkování kartou či mobilem, hlášení závad ve veřejném prostoru přes aplikaci apod.," uvedla mluvčí města Iva Blümelová.

Za projektem stojí společnost Paynovatio, zapojena je i ČSOB či Mastercard. A právě toto vzbuzuje pochybnosti - že radnice přijala nabídku společnosti bez výběrového řízení. A to přitom za dodání klíčenky zaplatí 830 tisíc korun. Blümelová se však hájí, že pro město je podstatná prokazatelná funkčnost a bezpečnost systému. 

Za společností Paynovatio však podle MF Dnes stojí lidé bez zkušeností s takovýmito projekty - například ostravský podnikatel Oldřich Lahoda. "Vlastníky společnosti ani jejich rodiče město nijak nelustrovalo,“ hájí rozhodnutí kolínské radnice Blümelová. 

A na povrch vyplouvají další otázky - třeba komu děti zaplatí, pokud kartu ztratí a budou chtít novou? A odpověď na toto neposkytl ani starosta Rakušan. Ten přitom jako jeden z nejviditelnějších poslanců hnutí STAN a blízký spolupracovník předsedy Petra Gazdíka patří k nejvýraznějším hlasatelům nového, tranasparentního stylu politiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pompeo na Hradě: Nebývalá urážka hlavy státu, povšiml si generál

20:07 Pompeo na Hradě: Nebývalá urážka hlavy státu, povšiml si generál

Šéf americké diplomacie Mike Pompeo se ve středu odpoledne setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Pre…