Generál Babiš a generál Kalousek. Končící primátor Hudeček promlouvá

08.11.2014 21:11 | Zprávy
autor: mp

Končící pražský primátor Tomáš Hudeček tvrdě zúčtoval se svou bývalou domovskou stranou TOP 09. V rozhovoru pro server Echo24.cz stranu přirovnal k Babišovu hnutí ANO. Obě strany jsou podle jeho názoru zřízeny tzv. shora a mají primárně sloužit jako politická vojska, která „generálové Babiš a Kalousek“ využívají ve vzájemných střetech. Ve střetech, které jen prohlubují chaos v české politice.

Generál Babiš a generál Kalousek. Končící primátor Hudeček promlouvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

„Jsem přesvědčen o tom, že současný i bývalý ministr financí v zájmu svého vlastního boje v Parlamentu potřebují mít jako generálové vojska pod sebou kompletně sešikovaná. Z tohoto pohledu mi to obojí připadá jako jedno a to samé. Obě ta vojska se pod těmi generály vyčerpávají smrtelným soubojem, kde není vítěz, ani poražený. A nemá to nic společného s komunální politikou,“ zdůrazňuje v rozhovoru Hudeček, který tvrdí, že pěti let prožitých v TOP 09 nelituje. Jen získané zkušenosti už využije mimo tuto stranu.

Lidé hledají silného vůdce

Hudeček také vyjadřuje jednu zásadní obavu. Čeští voliči jsou podle jeho názoru zmatení, a to už od dob opoziční smlouvy Miloše Zemana a Václava Klause, kdy jim napřed politici tvrdili cosi o nesmiřitelné levici a pravici a nakonec se zachovali zcela jinak. Tady někde má podle Hudečka počátky dnešní chaos a lidé hledají silného politického vůdce, který by je z tohoto chaosu vyvedl. V roce 2010 se jim zdálo, že by se to mohlo podařit Karlu Schwarzenbergovi s TOP 09 a dnes se jim zdá, že to bude Andrej Babiš (ANO).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Kolik bysme podle vás měli dávat na obranu?

Jste pro navýšení rozpočtu na obranu na 5% HDP? Pokud ano, kde na to vzít? To je totiž podle mě to klíčové.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU tamhle. Tady je hašišácký stát! V zemi, kde Trump sklízí „duchovní fakáče“

18:40 EU tamhle. Tady je hašišácký stát! V zemi, kde Trump sklízí „duchovní fakáče“

„Největší ego chodící po téhle zemi. Všechno musí být podle něj. A když narazí, tak se chová jako gu…