George Soros chce možná zabránit vládě Andreje Babiše. Erik Best vidí zlou souvislost

05.06.2017 13:25

Miliardář George Soros má podle všeho obavy o osud Evropské unie. Prý ji ohrožují odstředivé tendence. Střední Evropa se často staví na odpor, jih Evropy zase ohrožuje nezaměstnanost. Fakt, že se Střední Evropa „staví na zadní“ dokládá Soros tvrzením, že Česko v tuto chvíli odmítá euro. Americký novinář Erik Best si klade otázku, co tímto tvrzením – minimálně polopravdou – Soros vlastně sleduje. Snaží se snad o ovlivnění voleb v Česku?

George Soros chce možná zabránit vládě Andreje Babiše. Erik Best vidí zlou souvislost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

Faktem je, že ODS a Babišovo hnutí ANO hlasitě odmítají společnou evropskou měnu. A kdyby na české politické scéně existovaly jen tyto dvě strany, americký miliardář maďarského původu George Soros by měl pravdu, že se Česká republika vzpouzí v otázce přijetí eura.

Jenže ony tu nejsou jen tyhle dvě strany, jak na svém webu připomíná i americký novinář žijící v Česku Erik Best. Na politické scéně máme např. TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem. Tato strana si euro vložila takřka do štítu. Pozitivně se k přijetí společné evropské měny staví také KDU-ČSL a proti euru v žádném případě není ani stávající premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), byť je otázka, jak silnou podporu má v této otázce ve své straně. A nakonec je to prezident Miloš Zeman, který sice vůči projektu společné evropské měny vyjadřuje určité pochybnosti v souvislosti se zadluženým Řeckem, ale v principu není proti přijetí eura v Česku.

Celý článek naleznete ZDE.

Best si proto klade otázku, proč Soros tvrdí, že je Česká republika proti přijetí eura. „Když Macronův příznivec George Soros píše, že Česká republika dala jasně najevo, že nemá v úmyslu se k euru připojit, problematiky znalý čtenář se musí ptát, koho přesně si Soros pod Českou republikou představuje. Koaliční smlouva mluví o přípravě země pro vstup do eurozóny a čtyři nejvyšší ústavní činitelé přijetí eura minimálně veřejně podporují. Mluví k nám spekulant Soros, nebo je to hlas zastánce změn režimů, který se snaží zabránit vládě s Andrejem Babišem v čele?“ ptá se Best.

Sorosův text naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…