George Soros chce možná zabránit vládě Andreje Babiše. Erik Best vidí zlou souvislost

05.06.2017 13:25

Miliardář George Soros má podle všeho obavy o osud Evropské unie. Prý ji ohrožují odstředivé tendence. Střední Evropa se často staví na odpor, jih Evropy zase ohrožuje nezaměstnanost. Fakt, že se Střední Evropa „staví na zadní“ dokládá Soros tvrzením, že Česko v tuto chvíli odmítá euro. Americký novinář Erik Best si klade otázku, co tímto tvrzením – minimálně polopravdou – Soros vlastně sleduje. Snaží se snad o ovlivnění voleb v Česku?

George Soros chce možná zabránit vládě Andreje Babiše. Erik Best vidí zlou souvislost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

Faktem je, že ODS a Babišovo hnutí ANO hlasitě odmítají společnou evropskou měnu. A kdyby na české politické scéně existovaly jen tyto dvě strany, americký miliardář maďarského původu George Soros by měl pravdu, že se Česká republika vzpouzí v otázce přijetí eura.

Jenže ony tu nejsou jen tyhle dvě strany, jak na svém webu připomíná i americký novinář žijící v Česku Erik Best. Na politické scéně máme např. TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem. Tato strana si euro vložila takřka do štítu. Pozitivně se k přijetí společné evropské měny staví také KDU-ČSL a proti euru v žádném případě není ani stávající premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), byť je otázka, jak silnou podporu má v této otázce ve své straně. A nakonec je to prezident Miloš Zeman, který sice vůči projektu společné evropské měny vyjadřuje určité pochybnosti v souvislosti se zadluženým Řeckem, ale v principu není proti přijetí eura v Česku.

Celý článek naleznete ZDE.

Best si proto klade otázku, proč Soros tvrdí, že je Česká republika proti přijetí eura. „Když Macronův příznivec George Soros píše, že Česká republika dala jasně najevo, že nemá v úmyslu se k euru připojit, problematiky znalý čtenář se musí ptát, koho přesně si Soros pod Českou republikou představuje. Koaliční smlouva mluví o přípravě země pro vstup do eurozóny a čtyři nejvyšší ústavní činitelé přijetí eura minimálně veřejně podporují. Mluví k nám spekulant Soros, nebo je to hlas zastánce změn režimů, který se snaží zabránit vládě s Andrejem Babišem v čele?“ ptá se Best.

Sorosův text naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…