Gerloch byl terčem kritiky některých novinářů a aktivistů. Teď se ukázalo, že měl pravdu, vypálil komentátor

12.04.2019 18:47

Publicista a komentátor Jan Januš se zamyslel nad neúspěšným kandidátem na ústavního soudce Alešem Gerlochem a tím, zda šel na ruku prezidentu Miloši Zemanovi, nebo nikoliv. Podle Janušova názoru nikoliv, jen měl pravdu. „Ústavní soud to říká jasně,“ uvedl v komentáři pro server Info.cz.

Gerloch byl terčem kritiky některých novinářů a aktivistů. Teď se ukázalo, že měl pravdu, vypálil komentátor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Aleš Gerloch
reklama

„Robert Pelikán porušil ještě jako ministr spravedlnosti zákon, když vydal domnělého hackera Jevgenije Nikulina do USA, aniž by počkal, zda muž nedostane v České republice azyl. Ústavní soud tímto svým verdiktem zasáhl do více věcí, než se na první pohled zdá. Zpětně jím rovněž rehabilitoval neúspěšného kandidáta na ústavního soudce Aleše Gerlocha. Ten totiž loni dospěl v této věci ke stejnému závěru ve svém posudku pro prezidentskou kancelář a stal se následně terčem kritiky některých médií a aktivistů, podle nichž šel Zemanovi na ruku,“ poznamenal Januš a označil celou věc za právní událost tohoto týdne. 

Následně se ohlédl za tím, jak se Aleš Gerloch nestal ústavním soudcem, neboť neprošel přes senátory. Z dosti odborné otázky se podle něj stala politika. 

  • Původní text ZDE

„Ústavní soud nebude těžit z Gerlochovy odbornosti tak, jak mohl. Každý další kandidát si také rozmyslí, zda bude riskovat svůj mediální obraz právě kvůli tomu, že jej navrhne Zeman. Ale co je vůbec nejhorší? Spravedlnost v České republice se opět zpomalí, současných 14 soudců Ústavního soudu totiž nestihne zcela logicky tolik práce jako 15,“ dodal a poukázal i na to, že Zeman může nyní trucovat a další návrh zdržovat prakticky do konce svého mandátu. 

„Pokud alespoň postupně opadávají emoce, měli bychom se všichni vrátit k faktům. Někteří senátoři i aktivisté se po Gerlochově neúspěchu radovali z toho, že se prezidentovi nepodařilo vlámat se na Ústavní soud. Je to více než úsměvné,“ dodal Januš s tím, že všichni současní soudci jsou přitom Zemanovými nominanty. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…