Gratulace státníku Miroslavu Kalouskovi od Jaromíra Štětiny. Co je uvnitř, se nedá popsat

17.12.2018 17:12

Dnes slaví Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09, narozeniny. A k nim mu na Facebooku přeje europoslanec, který o víkendu odmítl kandidovat znovu za TOP 09 do europarlamentu, Jaromír Štětina. „Česká společnost ho bude ještě potřebovat,“ píše o Kalouskovi a jako jednoho z mála českých politiků ho nazývá státníkem.

Gratulace státníku Miroslavu Kalouskovi od Jaromíra Štětiny. Co je uvnitř, se nedá popsat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina

„Přeju všechno nejlepší k narozeninám panu Kalouskovi,“ napsal Štětina v ranních hodinách. „Česká společnost ho bude ještě potřebovat. Je jedním z mála českých politiků, kterého si troufám nazvat státníkem,“ dodal.

„Připojuji se. Asi jediný v současné době,“ souhlasí se Štětinou Radka Kočerová.

Ale našlo se dost takových, kteří měli k prohlášení výhrady. „Jediné, co lze Kalouskovi přát, je 4,9 % a méně. Nic víc, nic míň,“ myslí si Jiří Ježek.

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte letošní práci premiéra Andreje Babiše?

81%
3%
1%
5%
10%
hlasovalo: 18599 lidí
A Bohumil Řeřicha má ještě odvážnější názor: „Jistě, lze přát panu Kalouskovi k jeho narozeninám. Ale určitě ho nelze nazvat státníkem. Jediným státníkem na této planetě je stále Angela Merkel. I když jí je vyčítána příčina migrační krize, bez jejího vlivu by se politicko-patriarchální evropská scéna potácela v chaosu.“ Když se setkal s námitkami o tom, co má Merkelová na svědomí jako např. rozklad EU, chaos v Německu, rebelii ve Francii či touhu po Brexitu v Británii, doplnil ještě: „Nebyla to ona, ale neschopnost národních vlád. Evropský národní egoismus, ale hodně tomu napomáhá Putin, jehož jediným záměrem je zničit Evropu a oslabit USA. Byl to on, kdo svou válkou v Sýrii rozhýbal imigrační vlnu, vědom si, jak moc mu to pomůže rozvrátit Evropu. Pak se samozřejmě musí najít jako vždy viník. Fackovacím panákem se stala A. Merkel, bohužel ne jednotlivé vlády v čele s nesolidární V4.“

A Benjamin Roll má ke Kalouskovi také své výhrady: „Kalousek pozdě pochopil (a asi vlastně stále nepochopil), že jeho jméno topce škodí. Jeho asociální politika a arogantní vystupování prostě nepatří ke ‚státnickému‘ způsobu politiky. Ano, má dobré projevy, když mluví o Babišovi či Okamurovi... Ale není alternativou, protože nenabízí koncepční vizi.

Byl ochotný spolupracovat s komunisty a je podezřele spojen s některými kauzami (byť neprokázaně).“ Ale dodává: „Nicméně každému přeji pokojné Vánoce a i jemu krásné narozeniny.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…