Grázlové, posvítím si na vás, udeřil Babiš. Martina Sáblíková? Premiér vysvětluje

10. 2. 2019 19:20

Premiér Andrej Babiš (ANO) zveřejnil na svém facebookovém profilu své pravidelné týdenní hlášení. Hlavním dnešním tématem je utrpení pejsků v množírnách, které podle jeho slov definitivně končí. „Chystáme novelu zákona proti týrání zvířat. Platnou nejpozději od začátku příštího roku,“ poznamenal a ty, kteří množí psy, nazval grázly. A rozepsal se i o rychlobruslařce Martině Sáblíkové a odmítnutém stadionu v Brně.

Grázlové, posvítím si na vás, udeřil Babiš. Martina Sáblíková? Premiér vysvětluje
Foto: Repro ČT
Popisek: Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci

„Kdo bude pokračovat v týrání psů včetně štěňat, aby je pak prodával někde na benzínce, bude mít vážný problém,“ zmínil Babiš k problematice a dodal, že nechápe, jak takoví lidé mohou existovat. „Nejde jen o to, že zvýšíme tresty za týrání, ale že naše novela přesně říká, co musejí chovatelé dodržovat. Třeba že budou muset získat povolení a licenci a nahlásit všechny feny, které chovají. Doteď to museli dělat ti, kteří mají pět a více fen – a takových chovatelů máme v Česku oficiálně asi 900. A my uvažujeme, že to snížíme tak, aby to bylo od tří fen nahoru. Taky zavedeme povinnost pro chovatele, aby každá fena měla evidenční list, ve kterém bude počet narozených a odchovaných štěňat, jejich zdravotní stav, záznam o úhynu. Veterináři dostanou větší kompetence a bude se jim snadněji spolupracovat s policií. V rámci naší novely řešíme i problematiku útulků,“ zmínil Babiš a dodal: „Ti, kdo množí a chovají psy v krutých podmínkách, jsou normální grázlové.“

„Je celkem jasné, že ze svého pokoutního ‚byznysu‘ ani neodvádějí daně. Podle odhadů jen 30 procent pejsků, kteří se v množírnách narodí, zůstává v Česku. S ostatními se kšeftuje v zahraničí. Určitě to je pro některé lidi zlatý důl. Posvítíme si na ně,“ sdělil. 

Následně hovořil také o hazardu, o programu na kompletní digitalizaci státní správy či o úspěšných českých sportovcích. „Bylo mi ctí potřást si rukou se skvělou Petrou Kvitovou a předat jí medaili Karla Kramáře. Protože její comeback na špičku světového tenisu potom, co ji ten grázl poranil na ruce, je prostě neuvěřitelný. Zasloužil by si filmové zpracování. S Petrou se vždycky rád vidím. Srší z ní pozitivní energie. Vzpomínali jsme, jak jsme si skoro před třemi lety dali čtyřhru ve Znojmě, a slíbili, že to musíme ještě někdy zopakovat. Potřebuju ale nejdřív trochu potrénovat,“ poznamenal Babiš. 

A rozhovořil se i k mistryni světa v rychlobruslení Martině Sáblíkové. „Nemám lepší slova, než že jí hrozně gratuluju. O prvním rychlobruslařském stadionu pro ni jsme jednali už několikrát. Nabízeli jsme místo v Brně, které pan trenér Petr Novák odmítl kvůli nízké nadmořské výšce. Trvá na Novém Městě na Moravě. Tam ho ale nechtějí, protože se bojí, že ho město neuživí, a biatlonisti tomu taky nefandí. Takže jsme se zatím bohužel nepohnuli z místa,“ zkonstatoval mimo jiné také Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…