Hamáček: První vakcína proti covidu by do Česka mohla dorazit mezi svátky

18.12.2020 20:00

První vakcína proti covidu by do Česka mohla dorazit již mezi svátky a prvních deset tisíc dávek vakcíny dostanou lékaři a sestry, oznámil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný. V současné době se vedou diskuze, zda se očkovat nechat či nenechat. Mezi ty, kteří se očkovat nechají patří předseda sociální demokracie a ministr vnitra Jan Hamáček. Informoval o tom na facebooku.

Hamáček: První vakcína proti covidu by do Česka mohla dorazit mezi svátky
Foto: repro Facebook
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček na natáčení předvolebních klipů
reklama
"Bez proočkování populace se v boji proti covidu nedá uspět. Jednoznačně proto říkám, že až na mě vyjde řada (vzhledem k věku a dalším parametrům), očkovat se nechám. Vnímáte to stejně? Hlasujte,“ vyzval své fanoušky Hamáček. 
 
 
25 hodin od zveřejnění příspěvku hlasovalo téměř 6 tisíc lidí.  A výsledek? 4250 hlasovalo, že se očkovat nenechají a jen 1600 zúčastněných, že se očkovat nechají. 
 

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19?

27%
62%
hlasovalo: 34119 lidí
„Stejně jako všichni, kdo mi píšete, se i já samozřejmě chci vrátit zpátky k normálnímu životu. Chci se nebát navštěvovat příbuzné a kamarády. Chci, aby podnikatelé mohli provozovat svůj byznys bez omezení. Chci, aby si zdravotníci odpočinuli. Chci zajít do restaurace, divadla, muzea nebo kina,“ vypsal Hamáček své důvody pro očkování. 
 
V rámci České republiky bude k dispozici zhruba 200 očkovacích center v zdravotnických zařízeních, a kolem 5000 praktických lékařů, kteří se budou na očkování podílet.
 
„Jestliže sem dojdou dávky mezi Vánoci, budou první lidé očkováni v těch dnech. Mezi prvními očkovanými budou zejména zdravotničtí pracovníci Motola a VFN. V současné době opět dochází k pomalému, ale trvalému nárůstu nově diagnostikovaných osob koronavirem, tak je velmi pravděpodobné, že se bude zvyšovat i zátěž nemocnic. Musíme zajistit, aby bylo vždy dost zdravotníků, sestřiček a lékařů, takže tuto první vakcínu využijeme zejména pro ně,“ sdělil k tématu již dříve ministr Blatný.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…