Hampl oznámil kandidaturu na šéfa Svobodných. Na VIDEU sepsul Macha a chce spolupracovat s Konvičkou

15.08.2015 11:39

EXKLUZIVNÍ VIDEO Známý sociolog a publicista Petr Hampl ohlásil svou kandidaturu na předsedu Strany svobodných občanů. Chce, aby pod jeho vedením strana nabrala zřetelně protiislámský a protiimigrační kurz, a spolupracovala tak s Blokem proti islámu, vedeným Martinem Konvičkou.

Hampl oznámil kandidaturu na šéfa Svobodných. Na VIDEU sepsul Macha a chce spolupracovat s Konvičkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sociolog Petr Hampl

Svobodní, které zatím vede europoslanec Petr Mach, se této spolupráci zatím úspěšně vyhýbali, což je podle Hampla chyba. „Svobodní nevyužili svých kontaktů s dalšími euroskeptickými stranami, nepoučili se od nich a nepodnikli kroky, které voliči právem očekávají od opoziční strany,“ uvádí sociolog na videu, které ParlamentníListy.cz exkluzivně získaly, s tím, že není čas na intelektuální debaty. „Občané včetně prezidenta republiky žádají uzavření státních hranic, okamžité zastavení přijímání imigrantů, vypovězení špatných mezinárodních smluv a jasný odpor proti bruselskému diktátu,“ pokračuje Hampl.

Jeho strana, jíž je Hampl řadovým členem, měla podle něj šanci vést národní odpor proti imigraci, ale zklamala, protože vedení zaspalo. „Předseda Mach dokonce podporuje lidi, kteří požadují otevření státních hranic, neřízenou imigraci a schvalují zřizování enkláv islámského práva v České republice,“ pustil se ostře do svého předsedy, kterého by v listopadových volbách Svobodných rád nahradil ve funkci.

Jedině spolupráce s Konvičkou vede k návratu k liberálním kořenům

„Jsem členem Svobodných i členem Bloku proti islámu. Svou kandidaturu na předsedu Svobodných beru jako krok k zahájení úzké spolupráce těchto subjektů včetně společné kandidátky do krajských i parlamentních voleb,“ napsal prý dále Hampl s tím, že spoluprací s Martinem Konvičkou se vlastně strana vrátí k liberálním kořenům. „Jestliže to s ideou občanských svobod myslí vážně, není možné připustit scénář, že zemi do deseti, dvaceti let převezme islámská komunita a nastolí jiný systém práva,“ řekl Hampl s tím, že je to prý scénář, který se reálně naplňuje.

Současný předseda strany a europoslanec Petr Mach už prý ale Hamplovi vzkázal, že se nebojí. „Svobodní jsou politická strana, kde předsedu volí všichni členové, nejen delegáti. Bude to poprvé od vzniku strany v roce 2009, kdy evidentně bude více kandidátů,“ sdělil Mach deníku Právo s tím, že sociolog není jediným kandidátem a ví minimálně ještě o jednom dalším. „Konkurence se nebojím a věřím, že Svobodní zachovají dosavadní ideové zakotvení, že zůstanou liberálně konzervativní stranou,“ dodal Mach.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…