Hašek nevrátil, co mu nepatří, napsaly noviny. Exhejtman: Až půjdu kolem...

05.11.2018 9:11

Exhejtman Michal Hašek podle Lidových novin nedbal opakovaných výzev ministerstva zahraničních věcí, aby odevzdal diplomatický pas. Hašek na článek ministerstva následně zareagoval na svém facebookovém profilu.

Hašek nevrátil, co mu nepatří, napsaly noviny. Exhejtman: Až půjdu kolem...
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Michal Hašek.
reklama

Hašek byl držitelem prestižního dokladu od chvíle, kdy se stal jihomoravským hejtmanem. Tím již sice dva roky není, ale doklad podle všeho odevzdat nechce. Ministerstvo zahraničních věcí jej přitom již pětkrát vyzvalo, ale marně. 

„Diplomatický pas mu byl vydán 10. listopadu 2009 s platností na deset let. Ministerstvo Michala Haška opakovaně vyzvalo k vrácení pasu. Nakonec jsme pas nechali zablokovat,“ uvedla tak opatření mluvčí ministerstva Michaela Lagronová. Hašek Lidovým novinám, proč se tak odevzdání pasu bránil, neodpověděl. 

Zato se vyjádřil na svém facebookovém profilu.

„Děkuji Miroslavu Pochemu za připomenutí, že mám vrátit starý diplomatický pas. Leží mi doma v šuplíku a od odchodu z funkce hejtmana před 2 lety jej nepoužívám. Cestuji na normální pas či občanský průkaz jako každý jiný řadový občan. Nevím sice o údajných 5 urgencích MZV k jeho vrácení ani o zájmu Lidových novin zodpovědět nějaké otázky, ale až půjdu v Praze kolem Černínského paláce, tak ho panu Pochemu zanesu, když po něm jako po již neplatném (zablokovaném) dokladu tolik touží, že mi to vzkazuje přes Lidové noviny,“ poznamenal Hašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…