Hašek se zlobí. V časech krize dá vláda miliardy církvím

09.12.2011 8:56

První místopředseda ČSSD Michal Hašek již po několikáté opakuje, že vláda přehlíží názory opozice v otázce vyrovnání státu a církví. Má přitom za to, že Nečasův kabinet je k církvím až příliš velkorysý. V časech krize je prý třeba najít citlivější řešení, které nezatíží peněženky občanů na desítky let dopředu.

Hašek se zlobí. V časech krize dá vláda miliardy církvím
Foto: Hans Štembera
Popisek: První místopředseda ČSSD Michal Hašek
reklama

První místopředseda ČSSD Michal Hašek znovu vyzývá vládu k dalšímu jednání o majetkovém vyrovnání státu s církvemi. Opozice se opakovaně zlobí na vládu, že s ní o otázce miliard pro církve nediskutuje. Hašek ve svém prohlášení, které zaslal serveru ParlamentníListy.cz zdůrazňuje, že v časech krize je třeba najít citlivější řešení problému vyrovnání státu a církví.  

Hrozí prolomení Benešových dekretů?

„V parlamentní rozpravě už koalice nepřipustí reálnou korektní debatu, nebude chtít reagovat na argumenty a výsledkem bude závazek České republiky na desítky let dopředu, kdy stát má vyplatit desítky miliard korun. Vládní koalice už neříká, že takovýto způsob nebyl použit po roce 1989 vůči žádné jiné skupině restituentů co do rozsahu náhrad a způsobu jejich ocenění. Objevily se dokonce snahy do návrhů zákona zařadit pasáže prolamující restituční hranici 25. únor 1948, či Benešovy dekrety," varuje Hašek. Je třeba říci, že na otázku prolomení Benešových dekretů se ČSSD zaměřuje opakovaně.

Hašek dodává, že prolomení Benešových dekretů prostřednictvím církevních restitucí je pro ČSSD zcela nepřípustné.

Sledujeme téma Miliardy pro církve

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…