Hasenkopf zvažuje právní kroky proti kancléři Mynářovi

27. 4. 2013 16:26

Právník prezidentské kanceláře Pavel Hasenkopf se údajně ohradil proti tvrzení Zemanova kancléře Vratislava Mynáře, že patří mezi autory novoroční amnestie. Lidovky.cz píší, že to podle něj není pravda a taková slova ho prý poškozují. Hasenkopf prý proto zváží právní kroky, a to nejen proti Mynářovi, ale i Kanceláři prezidenta republiky.

Hasenkopf zvažuje právní kroky proti kancléři Mynářovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář

Nynější situaci rozpoutala slova kancléře Miloše Zemana pro deník Právo, když prohlásil, že s právníkem Hasenkopfem na Hradě dál nepočítá. "Záležitostí, které mě vedou k tomu, abychom se rozloučili s panem doktorem, je několik. Důvodem není jen to, že pracoval na amnestii," řekl prý bez dalšího komentáře Mynář.

O svém odchodu jsem se dověděl z tisku

Hasenkopf však na svém facebookovém profilu zdůraznil, že se o svém konci v prezidentské kanceláři dozvěděl teprve v sobotu z tisku. Přitom se v pátek s kancléřem údajně setkal. "Včera jsem měl rozhovor s kancléřem Mynářem na téma amnestie. O mém dalším působení na Hradě se vůbec nejednalo," uvedl Hasenkopf.

Ve své první reakci Hasenkopf uvedl, „že slova pana kancléře o mém autorství amnestie nejsou pravdivá, neodpovídají tomu, co jsem mu včera sdělil, a poškozují mne, zvážím další právní kroky proti jemu osobně a následně i proti Kanceláři prezidenta republiky," dodal.

Mynář mě tak zbavil loajality

Brzy na to, jak píší Lidovky.cz, přidal ještě další komentář. "Potvrdil se mi můj včerejší pocit, že spíše než vědět, jak to s amnestií opravdu bylo, ho zajímá, kolik o tom vím já a kolik z toho, co vím, jsem schopen i prokázat," napsal Hasenkopf. Mynářova slova prý bere tak, že ho tím zbavil jakékoli loajality vůči prezidentské kanceláři. "A myslím, že je i na čase začít si dávat dobrý pozor na přechodu pro chodce," dodal právník.

Vedle Hasenkopfa jmenoval Mynář za autory amnestie také bývalého hradního vicekancléře Petra Hájka a exšéfa politického odboru Hradu Ladislava Jakla. Oba to však už dříve, stejně jako dnes, popřeli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

12:34 „Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šé…