Dlouhý, Dientsbier, Čalfa nebo Sládek, vyjmenovávají místní štamgasti několik politiků, které tady někdy viděli. A další známé osobnosti, třeba herec Pavel Landovský neboli Lanďák. „Ti tady byli každou chvíli, tihle herci,“ řekl Českému rozhlasu bývalý hostinský Jan Petrinec.
Vzpomínky na Havla tu mají spojeny s obdobím po převratu i před ním. Třeba jak sem s Havlem chodili i příslušníci státní bezpečnosti, kteří ho co disidenta sledovali. „Vždycky šli na úplně opačnou stranu,“ popisuje Petrinec, jak se v hospodě Havel a jeho pronásledovatelé rozsadili.
Jméno bývalého prezidenta má spojené s emblémem srdce, které Havel ke svému podpisu často připojoval. Nechybělo prý ani na účtence, kterou si tady podepisoval každý host sám. Že se Havel narodil 5. října, místní lidé vědí, žádné akce však u příležitosti jeho nedožitých šestasedmdesátin nechystají. Malou pietní vzpomínku pro něj přesto aspoň někteří mít budou. „My jdeme v sobotu zapálit svíčku na Hrádeček,“ uvedla místní servírka.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh