Havlův hřích a Pekarová. Zeman na Primě: Dusno na konci. A po konci

01.05.2022 12:43 | Ze sítí

Prezident Miloš Zeman se ve svém nedělním vystoupení v Partii na CNN Prima News postavil proti předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétě Pekarové Adamové. A ta se hned ozvala. Vedle toho zkritizoval prvního českého prezidenta Václava Havla za jeho údajný hřích – amnestii ,,otcovraha“.

Havlův hřích a Pekarová. Zeman na Primě: Dusno na konci. A po konci
Foto: KPR
Popisek: Miloš Zeman a Terezie Tománková

Anketa

Má prezident Zeman vaši důvěru? (Ptáme se od 1.5. 2022)

67%
30%
hlasovalo: 14838 lidí

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro CNN Prima News vysvětloval, proč dal milost Miloši Balákovi z Lesní správy Lány (podřízené KPR), který „dostal tři roky natvrdo“ za manipulaci s výběrovým řízením. Zeman Balákovo počínání označil za „údajnou manipulaci“.

„Druhá věta. Václav Havel dal 2000 milostí, Václav Klaus 400, já 21. Mezi těmito milostmi nebyl žádný otcovrah. Václav Havel udělil milost panu Odleželovi – otcovrahovi. Nebyla tam žádná restituční  podvodnice. Zatímco Václav Havel udělil milost paní Chadimové, kterou tehdy hájil Pavel Rychetský. Nu a proti dvěma tisícům milostí stojí těch dvacet milostí mých,“ konstatoval Zeman.

Zdůraznil také, že Balák se neobohatil, že nevznikla žádná národohospodářská škoda a to zvýhodnění firmy spočívalo v tom, že lidé z té firmy si mohli prohlédnout Lánskou oboru.

Komentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo přidal jednu poznámku na téma milosti pro Jiřího Kajínka. „Ano, dal jsem milost nájemnému vrahovi,“ konstatoval Šídlo.

Miloš Zeman čelí kritice

Moderátorka Terezie Tománková nakonec Zemana požádala, zda by se mohl vyjádřit k výroku předsedkyně Poslanecké sněmovny a předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která prohlásila, že „Česko je v tak tíživé situaci, že si už nemůžeme dovolit žít nad poměry“.

Zeman si položenou otázku sám přeformuloval a odpověděl způsobem sobě vlastním.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Chcete ode mě, abych se dopustil urážky na cti, za kterou mě paní Pekarová bude žalovat. Paní Pekarová kromě jiného proslula výrokem, že opozice má sedět v koutě, šoupat nohama a mlčet, což je přesný protiklad toho, co je demokracie, kde opozice má klíčovou roli a rozhodně nesedí v koutě, rozhodně nešoupá nohama a nemlčí. Paní Pekarová je podle mého názoru prokletím české politiky, ale každá politika si čas od času zaslouží nějaké prokletí, abychom se potom radovali, že toto prokletí zmizelo,“ pravil Zeman s tím, že pravý demokrat musí ctít práva opozice a pokud to paní Pekarová nedělá, pak podle něj není demokratka.

A Pekarová Adamová to nenechala jen tak. „Pan Zeman již v roce 2018 uvedl, že vše podstatné už řekl. V tom má pravdu. Zkreslování mých výroků mě od něho nepřekvapuje a ani nemrzí. Takový vždy byl a jiný už nebude,“ reagovala na prezidentova slova.

Pekarová Adamová po volbách kritizovala Babiše a jeho kolegy za to, jak z jejího pohledu nezvládli covidovou krizi. Proto by teď jako členové opozice měli podle Pekarové Adamové jen šoupat nohama a nekritizovat novou vládu, jak postupovala při řešení covidové krize.

Miloš Zeman čelí kritice

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romští uprchlíci přišli bez našeho vědomí, neumějí číst, psát, použít záchod. Problém! Hejtman v ČT ukázal realitu

20:58 Romští uprchlíci přišli bez našeho vědomí, neumějí číst, psát, použít záchod. Problém! Hejtman v ČT ukázal realitu

Vláda dnes mimořádně jedná o uprchlické krizi. V rámci toho schválila, že ve Sněmovně bude žádat o p…