Hayato Okamura opět varuje před svým bratrem: Chce zestátnit televizi i rozhlas. A také usiluje o vystoupení z EU

3. 2. 2018 18:25

Hayato Okamura, který v podzimních volbách kandidoval do Sněmovny za lidovce a který v prezidentské volbě podporoval Jiřího Drahoše, znovu důrazně varuje českou společnost. Před svým známějším bratrem Tomiem Okamurou.

Hayato Okamura opět varuje před svým bratrem: Chce zestátnit televizi i rozhlas. A také usiluje o vystoupení z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hayato Okamura

Řada lidí smutní nad tím, že se prezidentem České republiky nestal Jiří Drahoš. Hayato Okamura, který pana profesora plně podporoval, se však v textu pro Forum24.cz snaží v přímé volbě najít i něco pozitivního. Ukázalo se, že lidé dobré vůle se dokažou spojit a pokusit se udělat něco dobrého. Sice to nevyšlo, ale i tak, podle Tomiova staršího bratra Hayata Okamury, je prý možné pracovat s energií, kterou prezidentská volba přinesla. Pánové Marek Hilšer, Pavel Fischer, Michal Horáček, ale i Jiří Drahoš, by prý měli kandidovat do Senátu, neboť horní komora Parlamentu může v nadcházejících nelehkých dobách působit jako pojistka demokracie.

Zvláště v situaci, kdy se mladší bratr Tomio Okamura bude pokoušet vyčlenit Českou republiku z EU a z NATO. Hayato Okamura o tom nepochybuje.

„Tomio nyní usiluje o co možná rychlé vystoupení naší země z Evropské unie a pak i z NATO. Zároveň se snaží o zestátnění veřejnoprávních médií (České televize a Českého rozhlasu) – aby jim nasadil náhubek a zabránil jim v kritice svých kroků. A mezinárodně nás potáhne jednoznačně na Východ. Tomu všemu bude nutné se důrazně postavit. Historie se, jak se zdá, jakoby zrychluje. A nikdo z nás nestojí mimo ni,“ napsal Hayato Okamura.

Demokraticky smýšlející občané by se proto měli postavit na obranu demokracie a jejich institucí, jako jsou veřejnoprávní média či již zmíněný Senát Parlamentu ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…