Heger varuje vládu: VZP má méně a méně peněz

12.02.2013 7:23 | Zprávy

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) počítá s tím, že finanční problémy Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) budou v letošním roce vrcholit a zadlužení se vyšplhá na šest miliard korun. Heger už o svém očekávání informoval vládu ve speciální zprávě.

Heger varuje vládu: VZP má méně a méně peněz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další tisková konference ministerstva zdravotnictví k metylové kauze. Dosud na otravu zemřelo 27 lidí

VZP letos zasáhne zvýšení DPH i odchod více než 80 tisíc pojištěnců. Podle analýzy, kterou si vedení pojišťovny zpracovalo, výdaje na zdravotní péči porostou, zatímco příjmy mohou být na rekordním minimu. "Jedná se o krizový scénář. Pracuje se na tom, aby byl propad co nejmenší," řekl Aktuálně.cz ředitel odboru komunikace VZP Vlastimil Sršeň.

Ve zprávě, kterou doručil kabinetu Petra Nečase, ministr zdravotnictví píše i o tom, že pojišťovna bude platit nemocnicím a lékařům se zpožděním. K tomu nicméně dochází už v současné době. "Sem tam již nyní máme zprávy od lékařů, že jim platí VZP se zpožděním," připustil mluvčí České lékařské komory Michal Sojka. Podobné zkušenosti mají i některé nemocnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vážený pane poslanče

snaha vypovědět či přeprodat F-35 z programového prohlášení vypadla, proč? Vy s tím souhlasíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

4:44 Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

Tvrdá slova na adresu prezidenta i Západu zazněla v rozhovoru předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla …