Herec Jakub Prachař už nepodporuje Babiše. A žokej Váňa...

17.06.2019 9:11

Známí fanoušci premiérovi Andreji Babišovi (ANO) postupně ubývají. Píší o tom alespoň Hospodářské noviny, které si všimly toho, že mezi podporovateli už nejsou například herec Jakub Prachař či žokej Josef Váňa. Chybí také podnikatel Jannis Samaras.

Herec Jakub Prachař už nepodporuje Babiše. A žokej Váňa...
Foto: reprofoto: Show Jana Krause
Popisek: Jakub Prachař.

„Pojďme si to všechno říct“. Tak zněl název akcí, na něž zval premiér Andrej Babiš v roce 2013 v každém větším městě občany. Mimo jiné jej podpořil například šéf firmy Kofola Jannis Samaras. Nyní však již na jeho podporu spoléhat nemůže.

Anketa

Myslíte, že Babišova vláda prospěla vaší osobní finanční situaci?

87%
13%
hlasovalo: 15739 lidí

„V politice je příliš mnoho negativní energie,“ uvedl Samaras důvod, proč se vzdal členství v hnutí a není k nalezení ani na stránce, na níž se ANO pyšní osobnostmi, které je podporují. „Zmizel jsem, ale to už je dlouho, přes rok určitě. Myslím, že důvody jsou zřejmé. Nechci je rozvádět,“ nebyl příliš sdílný ani herec Jakub Prachař. 

Jasno, zda Babiše podporuje, pak nemá žokej Josef Váňa. „A to kvůli tomu, co se všechno povídá a děje kolem pana Babiše. S demonstranty ale nesouhlasím, jejich aktivita se mi vůbec nelíbí. Vyčkám na to, kde je vlastně pravda,“ řekl Váňa. 

A kdo na seznamu podporovatelů například dále zůstává? Sportovci Šárka Kašpárková, Robert Změlík či zpěvačka Marie Rottrová, píší Hospodářské noviny.

„Podpora ze strany známých osobností byla pro hnutí ANO důležitá ještě zhruba před čtyřmi lety. Volby do Sněmovny v roce 2017 však ukázaly, že hnutí je one man show. Voliči volí ANO kvůli Babišovi,“ uvedl k tomu politolog Miloš Gregor. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…