Hillary Clintonová pokárala prezidenta, který označil Obamu za zkurvysyna. A Donald Trump...

07.09.2016 10:28

„Při vší úctě k Filipínám, domnívám se, že prezident Obama učinil správné rozhodnutí,“ zareagovala na zrušené setkání mezi Obamou a Dutertem Hillary Clintonová. „Když máte s někým schůzku, ať už se spojencem, či nepřítelem, vždy musíte mít připraven seznam otázek, na které chcete slyšet odpověď. Jen vy můžete určit, jaké otázky to jsou,“ míní Clintonová.

Hillary Clintonová pokárala prezidenta, který označil Obamu za zkurvysyna. A Donald Trump...
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Barack Obama, 44. prezident USA

Filipínský prezident Rodrigo Duterte v pondělí varoval amerického prezidenta Baracka Obamu, aby mu nepokládal otázky související s bojem proti organizovanému zločinu na Filipínách. V opačném případě by byl prý na toho „zkurvysyna připraven nadávat“.

Dutertova poslední řeč před odletem do Laosu, kde se spolu s dalšími lídry zemí jihovýchodní Asie měl setkat s prezidentem Obamou, se týkala převážně agendy konference. Z míry filipínského prezidenta vyvedla až otázka jednoho z novinářů, který se ho zeptal na to, jak hodlá vysvětlit své praktiky boje se zločinem americkému prezidentu Obamovi.

„Jsem prezidentem suverénní, nezávislé země a zodpovídám se pouze filipínskému lidu. Již dlouho nejsme žádnou kolonií. Nemám žádného pána kromě občanů své země. Musíte se k nám chovat s respektem, ne se jen domáhat odpovědí na otázky,“ zdůraznil při svém proslovu Duterte.

Přitom není vůbec jasné, jestli měl americký prezident skutečně v úmyslu se svým filipínským protějškem na toto téma hovořit.

„Kdo si myslí, že je? Aby mě konfrontoval?“ přidal Duterte a poznamenal, že se Spojené státy do dnešního dne Filipínám neomluvily za kolonizaci země a škody, které v té době napáchaly.

Duterte odkazoval zejména na vyvražďování filipínských muslimů při americké „pacifikační“ kampani, která se odehrávala před více než stoletím. Podle filipínského prezidenta jsou dnešní problémy jeho země, zejména její jižní části, důsledkem právě americké koloniální politiky.

Setkání mezi prezidenty obou zemí bylo prozatím odloženo na dobu neurčitou. Obama poznamenal, že je ochoten zúčastnit se schůzek jedině v tom případě, že existuje alespoň nějaká naděje na to, že budou produktivní.

Demokratická kandidátka na prezidentku Spojených států Hillary Clintonová se za rozhodnutí prezidenta postavila. „Domnívám se, že prezident Obama učinil správné rozhodnutí,“ sdělila tisku na palubě svého letounu.

Ne zcela překvapivě se k Obamovu rozhodnutí postavil o poznání jinak Donald Trump, který tuto nastalou situaci využil k tomu, aby poukázal na nedostatek respektu, který k Obamovi světoví lídři mají.

Na svůj účet na Twitteru napsal: „Čína odmítla při přistání amerického prezidentského letounu Air Force One poskytnout červený koberec a nyní filipínský prezident nazývá Obamu ‚zkurvysynem‘. To je hrůza!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…