Hlas pro ODS je hlasem proti populistům a extremistům, burcoval znovu Petr Fiala

20. 10. 2017 19:37

Předseda a lídr ODS Petr Fiala doufá, že strana ve sněmovních volbách dopadne viditelně lépe než před čtyřmi lety a získá dvouciferný výsledek. Řekl to dnes novinářům v Brně. Do školy v Zemědělské ulici přišel odevzdat svůj hlas i s rodinou. Při posledních volbách do Poslanecké sněmovny volilo Občanskou demokratickou stranu 7,72 procenta voličů, připomněla ČTK.

Hlas pro ODS je hlasem proti populistům a extremistům, burcoval znovu Petr Fiala
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků. Předseda ODS Petr Fiala

Fiala chce získat pro stranu silný mandát. „Bude záležet, jak dopadnou ti ostatní, ale chtěl bych viditelně lepší výsledek než minule a budu spokojen, když bude dvouciferný,“ řekl.

Dodal, že hlas pro ODS má smysl. „Má smysl proto, aby tu nevládli populisté ve spolupráci s extremisty a aby se komunisté nedostali k moci. Je to hlas pro to, aby lidé měli něco z ekonomického růstu. Aby lidé měli nižší daně a vyšší příjmy a nebylo tolik byrokracie,“ uvedl Fiala.

Netroufá si odhadovat volební účast. „Doufám, že lidé využijí svého volebního práva a se svým hlasem budou nakládat rozumně. Nabídli jsme jim 190 kroků pro lepší život a zatím na to reagují dobře,“ dodal Fiala.

ODS byla v minulosti stranou, která získávala jednu z nejvyšších podpor. V roce 2006 vyhrála volby s podporou přesahující 35 procent hlasů. Velký pád v podpoře voličů však ODS zaznamenala v roce 2013 v předčasných volbách poté, co padla vláda Petra Nečase (ODS). Politickou krizi spustil zásah policistů proti několika politikům z ODS a úředníkům kvůli podezření z korupce. Mezi zajištěnými byla i šéfka sekce Nečasova kabinetu Jana Nagyová, která se později stala Nečasovou ženou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…