Hnědá masa s IQ 60. To chtějí udělat z Evropy fandové multikulti. Na Letné se demonstrovalo proti imigraci, sledovali jsme to celé

17.11.2016 20:29

Obavy z multikulturalismu vyjadřovali řečníci na Letné. „Jeden z nich řekl, že se Evropa řítí do vytvoření hnědé masy lidí s IQ 60 až 80, kteří budou poslouchat jiné,“ popisoval situaci z místa fotoreportér ParlamentníchListů.cz Vít Hassan. Řada demonstrujících měla zelené karty na podporu prezidenta. Mezi těmi, kdo se chopili mikrofonu, byl Marek Obrtel, známý i tím, že napsal na ministerstvo obrany žádost o odejmutí vyznamenání z vojenských operací AČR pod hlavičkou NATO, dnes je členem Rady Národní domobrany.

Hnědá masa s IQ 60. To chtějí udělat z Evropy fandové multikulti. Na Letné se demonstrovalo proti imigraci, sledovali jsme to celé
Foto: Vít Hassan
Popisek: Demonstrace na Letné
reklama

„Tato demonstrace není organizována žádnou politickou stranou. Neomezuje se pouze na kritiku, ale nabízí i řešení. Akcentuje hodnoty prověřené generacemi našich předků,“ zmiňovali iniciátoři na Facebooku demonstrace. „Řada lidí už přišla s kartami na podporu prezidenta, ale také se tu rozdávají,“ poznamenal fotoreportér Vít Hassan s tím, že někteří lidé, jež na demonstraci přišli, příliš s výkony řečníků spokojeni nebyli. „Hovořilo se tu o kauze Brady, řečníci varovali před multikulturalismem. Jeden z nich řekl, že se Evropa řítí do vytvoření hnědé masy lidí s IQ 60 až 80, kteří budou poslouchat jiné. Od dalších zazněla také slova o židovském etniku a jeho dějinách. Jeden z nich hovořil velmi emotivně také o geneticky modifikovaných potravinách. Lidé, kteří proslovy poslouchali, se tvářili rozpačitě,“ popsal atmosféru fotoreportér Vít Hassan. „Pravdou je, že na závěr řečníci vyjádřili podporu hlavě státu slovy Pane prezidente, my vás nedáme, ale řada proslovů se tématu netýkala,“ doplnil.

Obrtel kritizoval obranyschopnost naší země. Obává se ohrožení

Zazněla kritika stavu naší armády a pochybnosti o vybavení vojáků. Zaujal proslov Marka Obrtela, člena Rady Národní domobrany. „Hovořil o tom, že absolvoval několik misí, ať už se to týká Balkánu či jiných zemí. Uvedl to, že na základě misí má spoustu zkušeností. Domnívá se, že jsme v ohrožení, a obává se, že to, co postihlo Balkán, tedy uprchlická vlna, nebo to, co se stalo na Ukrajině, by mohlo postihnout i nás. V současné době pokládá obranyschopnost naší země za velmi sníženou,“ informoval z místa náš fotoreportér. „Obrtel si myslí, že by muži starší 18 let měli projít výcvikem. Publiku také osvětlil, že by rád zavedl v podstatě vojenskou povinnost, ale ve formě domobran,“ uvedl ještě k proslovu, ve kterém Obrtel také vysvětlil, že obavy z nebezpečí jsou jen jedním z důvodů jeho návrhů. V podstatě jde podle něj o švýcarský model.

Pochod prošel kolem izraelské ambasády

Na setkání vystoupila skupina Ortel. Z Letné pak odpoledne odcházel i pochod s názvem V jednotě je síla! s podtitulem Za lidskou svobodu a skutečnou demokracii. „Asi pár lidi vzali i z té předchozí demonstrace. Celý pochod prošel také kolem izraelské ambasády. Zazněly i výroky jako pálit mešity a pryč s islámem,“ informoval z místa Vít Hassan.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

21:37 Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch …