Hnutí Starostové Pro Prahu získalo posilu. Na magistrátní kandidátce je podpoří starosta Prahy 10 Novák

15.08.2018 10:43

VÍME PRVNÍ Starosta městské části Praha 10 Vladimír Novák (ČSSD) bude v podzimních komunálních volbách kandidovat za politické hnutí Starostové Pro Prahu. ParlamentnímListům.cz to sdělil zdroj z vedení hnutí. Vladimír Novák bude na kandidátní listině pouze pro magistrátní volby, nikoliv ve volbách do zastupitelstva samotné Prahy 10, kde v současnosti působí jako starosta.

Hnutí Starostové Pro Prahu získalo posilu. Na magistrátní kandidátce je podpoří starosta Prahy 10 Novák
Foto: Hans Štembera
Popisek: Starosta Prahy 10 Vladimír Novák

Starosta pražské desítky, sociální demokrat Vladimír Novák informaci o své kandidatuře za hnutí Starostové pro Prahu ve volbách do zastupitelstva Hlavního města Prahy pro ParlamentníListy.cz zatím nekomentoval, nevyvrátil ani nepotvrdil, ač jej naše redakce oslovila na oficiální e-mailové adrese. Novák je starostou v Praze 10 od léta 2016, kdy na radnici vznikla koalice ve složení TOP 09, ČSSD, ODS, Zelení. Předtím působil ve stejné městské části v bývalé radě jako místostarosta.

Na prvním místě kandidátky hnutí Starostové Pro Prahu do podzimních voleb na pražský magistrát je advokát Karel Fischer, který hnutí v současnosti vede.Za Fischerem pak následuje český politik a ekonom Jiří Nouza, který nedávno vystoupil ze strany TOP 09, podle webu Pražský patriot se tak stalo kvůli koalici strany s hnutím STAN. Nouza je od roku 2010 zastupitelem hlavního města Prahy a mezi lety 2013 a 2014 pak pracoval jako náměstek pražského primátora.

Podobné důvody k odchodu z TOP 09 uvedla podle Patriotu i Vladislava Hujová, která kandiduje za Nouzou na třetím místě kandidátky, politička, ekonomka, od roku 2014 zastupitelka hlavního města Prahy, mezi lety 2010 až 2018 starostka městské části Praha 3.

V závěsu za ní se pak bude o přízeň voličů ucházet bývalá senátorka a mezi lety 2014 až 2016 místostarostka městské části Praha 10  Ivana Cabrnochová, která před nedávnou dobou vystoupila ze Strany Zelených z důvodu názorového rozchodu. Ta, jak pro ParlamentníListy.cz přiznala, hodlá kandidovat nejen do Zastupitelstva hlavního města Prahy ale i do Zastupitelstva městské části Praha 10.  Na pátém místě kandidátky Starostů pro Prahu bude kandidovat Miroslav Zelený bývalý starosta Prahy 5 na šestém Alexandr Lochman. První sedmičku kandidátů pak uzavře Hana Moravcová.

Hnutí Pro Prahu je vzniklo v roce 2013 a zaměřuje se na pražskou komunální politiku. „Hlavním cílem je přenést vliv a pravomoci magistrátu na jednotlivé městské části,“ píše se na webových stránkách hnutí. V posledních pražských komunálních volbách před čtyřmi lety získalo hnutí Pro Prahu 88 zvolených zástupců. V Praze má v současnosti 8 starostů, píše se dále.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jok

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…