Hřib je v Kyjevě, není sám. Prohlíží si ruiny a fotí se

11.01.2023 20:05 | Ze sítí

Hned několika tweety se věnoval dění na Ukrajině primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Zdůraznil, že je nutné podporovat Ukrajinu tak dlouho, dokud válka jejím vítězstvím neskončí. Dnes totiž společně s dalšími primátory evropských měst zavítal do hlavního města Ukrajiny Kyjeva.

Hřib je v Kyjevě, není sám. Prohlíží si ruiny a fotí se
Foto: Reprofoto: Twitter Z. Hřiba
Popisek: Setkání primátorů evropských měst v Kyjevě

„Stojíme plně za Ukrajinou a jejími městy! Na pozvání Vitalije Klička jsme dnes přijeli s primátory Varšavy, Bratislavy a Budapešti na společné jednání do Kyjeva. Za Pakt svobodných měst tu vyjadřujeme plnou podporu Ukrajině a domlouváme další vzájemnou spolupráci," uvedl Hřib svou dnešní cestu na twitteru.

„Dům za námi v blízkosti teplárny zničil kamikadze dron. Barbarská agrese Ruska má jen v Kyjevě na svědomí smrt 150 civilistů (z toho 4 dětí), stovky zničených domovů, nespočitatelně lidských tragédií, 12 hodin totálního blackoutu, kdy se město ponořilo do tmy a uchvátila ho zima,“ sdílel dále Hřib snímek z Ukrajiny.

"Naše politická, humanitární i materiální pomoc ukrajinským městům bude pokračovat tak dlouho, dokud válka neskončí vítězstvím Ukrajiny! Plníme tak slib, který jsme dali obyvatelům Kyjeva už při předchozí návštěvě města v únoru 2022, tedy téměř před rokem (tehdy 9 dní před invazí),“ dodal Hřib a připojil další fotografii, na níž je mimo jiné opět s představitelem Kyjeva Kličkem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

4:37 „Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

Světu je Západ lhostejný. Je to vidět jak na sdružení BRICS, tak na stavu klesající migrace, pro kte…