Hrušínský: Zeman dostane 215 milionů, aby držel hubu

10.09.2020 10:04

Měl předseda Senátu letět na čínský ostrov Tchaj-wan? Podle principála Jana Hrušínského nepochybně ano. „Ukazujete světu jak se chovat,“ ocenil senátora ODS i další účastníky mise. Ale zato o Miloši Zemanovi dobrého slova neměl. Podle něj „dostal zaslouženě holí,“ když Kuberova manželka odmítla převzít vyznamenání. A dostane 215 milionů, aby „držel hubu“.

Hrušínský: Zeman dostane 215 milionů, aby držel hubu
Foto: repro FB, tan
Popisek: Jan Hrušínský
reklama

Z cesty Miloše Vystrčila na Tchaj-wan se kromě jiných radoval také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. Prohlásil, že konečně jednou čeští politici jednali ve prospěch ČR. „Nevím jak vy, ale já mám z takové samozřejmosti – jakou jsme už několik let nezažili – velkou radost,“ prohlásil.

Anketa

Zeman a Babiš by měli zemřít, řekl Pavel Novotný. Je to na trestní stíhání?

88%
12%
hlasovalo: 34467 lidí

Poděkoval Miloši Vystrčilovi, senátorům a podnikatelům, kteří ho doprovázeli. „Ukazujete světu jak se chovat,“ mínil herec. Dle něho jsou fasinující i reakce na cestu. „Od výhružek čínských komoušů o vysoké ceně, kterou prý Vystrčil zaplatí, až k úsměvné zlosti Václava Klause, kterého zájem světových médií o Vystrčila vyprovokoval k prohlášení, že nejvyšší ústavní činitel ČR (po prezidentovi) je nulka – a co víc – domnívaje se, že mu tím uškodí, přirovnal Miloše Vystrčila k Václavu Havlovi, protože Havel prý s podobně nezodpovědnými klukovinami začal,“ podotkl prinicpál.

„Obdivuji paní Věru Kuberovou, která odmítla převzít na Hradě státní vyznamenání pro svého manžela. Zeman se medailí pro Jaroslava Kuberu chystal vyznamenat svoje svědomí. A dostal zaslouženě holí,“ přidal ještě Hrušínský.

Miloš Zeman však Hrušínskému strašil v mysli dál, takže se rozhodl parodovat jeho prohlášení, že Miloše Vystrčila už nebude zvát na Hrad na jednání nejvyšších ústavních činitelů. „Já, paní redaktorko, jsem bytostný demokrat. Vystrčila na Hrad už nikdy nepozvu. Má jiné názory, čímž ostatní demokraty uráží,“ vložil slova do úst Miloše Zemana.

A do prezidenta se Hrušínský trefoval i dnes, když spojil tzv. rouškovné, kdy seniorům má přistát na účtech jednorázová suma 5000 korun a 215 milionů korun, jež by měla obdržet Správa Pražského hradu. Jednání o „přiklepnutí“ 215 milionů ovšem přerušil Miroslav Kalousek, který požadoval, aby prezidentská kancelář zpracovala podklady pro poslance přehledněji a podrobněji a rozpočtový výbor s ním souhlasil.

„Všichni důchodci obdrží 5 tis. navíc, aby volili ANO a ČSSD. Jeden důchodce na Hradě dostane 215 mil. navíc, aby chvíli držel hubu,“ glosoval vládní plány principál Divadla Na Jezerce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…