Hušák skončil v Sazce. Do některých míst má zakázaný vstup

07.06.2011 18:47

Někdejšího generálního ředitele společnosti Sazka odvolal v úterý insolvenční správce Josef Cupka. Aleš Hušák tak přišel o výhody, a dokonce má i zakázaný vstup na některá místa v sídle firmy.

Hušák skončil v Sazce. Do některých míst má zakázaný vstup
reklama
Od minulého pondělí je loterijní společnost Sazka v konkurzu. Nyní se insolvenční správce Josef Cupka rozhodl odvolat Aleše Hušáka z postu generálního ředitele. Omezil mu také velkou část nadstandardních požitků, které dosud vyplývaly z jeho smlouvy.

„Na základě právní analýzy správce shledal, že většina z nich byla poskytována v rozporu s dobrými mravy, a to zejména za situace, kdy Sazka je v insolvenci právě vinou nekompetentních manažerských rozhodnutí," řekla pro Novinky.cz Cupkova mluvčí Lenka Tichá. Zároveň s tím výkonný šéf týmu insolvenčního správce Marek Biely rozhodl, že Hušák bude mít povolený vstup do sídla firmy jen do přísně vymezených prostor.

Sledujeme téma Sazka

Hušák ale zatím odmítl převzít odvolání osobně, a tak ho bude muset doručit pošta. „Co se týče mého údajného odvolání z funkce generálního ředitele Sazky, rád bych sdělil, že zatím nic takového nemám v ruce. Zároveň je potřeba mít na vědomí, jak se celá záležitost má z hlediska zákona a zákoníku práce. Především si ale dovoluji připomenout, že právní moc konkurzu stále nenastala a odvolání proti ní bude s největší pravděpodobností podáno zítra," sdělil v odpoledním pohlášení.

Nepracoval zadarmo?

Cupka dále zjistil, že Hušák dostal zálohu na plat generálního ředitele za květen ještě před tím, než byl vyhlášen konkurz. „To odporuje opakovaným veřejným prohlášením Hušáka v médiích o tom, že prohlášením insolvence začíná pro společnost ‚pracovat zadarmo‘," namítá mluvčí Tichá.

„Pokud dostanu výpověď, budu se samozřejmě domáhat závazků vyplývajících ze zákona a mé pracovní smlouvy," upřesňuje Hušák. Podle dřívějších zpráv z tisku by v případě odchodu ze Sazky měl dostat odstupné v řádech desítek milionů korun.

Čtěte více:

Sazka je na pokraji úpadku. Hušák couvl

Hušák je pracant. Zaměstnanci jeho odchod oplakali

E-invest a Penta chtějí koupit celou Sazku za 3,5 miliardy korun

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …