I s batoletem se dá pracovat, dokazuje poslankyně Kaslová

16.06.2012 8:23

Mateřství a práce ve sněmovně jdou dohromady – to se alespoň snaží dokázat poslankyně za TOP 09 Jana Kaslová, která dochází do práce i se svou půlroční dcerou Julinkou. Kaslová, která je matkou ještě rok a půl starého syna Jakuba, je ale některým poslancům trnem v oku.

I s batoletem se dá pracovat, dokazuje poslankyně Kaslová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Kaslová

Podle nedělního Blesku kolegům vadí především to, že pracovitá poslankyně pobírá nemalou mateřskou a to promeškala zatím ani ne třetinu všech hlasování. Kaslová je ale spokojená a podle svých slov nestrádá ani její dcera. “Nechávám ji v kanceláři. Většinu času stejně prospinká,” vysvětlila. Dceru prý s sebou bere proto, protože stále kojí. Právě na matky-poslankyně se bulvár zaměřil. Připomněl nejznámější političky, které se během výkonu svého mandátu staly matkami.

Mezi nimi se nachází napříkad bývalá poslankyně Unie svobody Hana Marvanová, kvůli které chtěla dokonce sněmovna před devíti lety zřídit speciální místnost na kojení. Marvanová se ale nakonec tři dny po porodu svého mandátu zřekla. Roli matky a poslankyně se jako první podařilo zkloubit Petře Buzkové, které se na konci roku 1996 narodila dcera Anna. Buzková si dceru brala - stejně jako Kaslová – s sebou do sněmovní kanceláře, kam ji odbíhala kojit. Stejně jako Kaslová byla pod palbou kritiky – nikoliv kvůli penězům, ale protože podle některých kritiků dala přednost práci před mateřstvím.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je zle. Do skandálu kolem  uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

13:35 A je zle. Do skandálu kolem uprchlického paktu OSN se vložil Tomio Okamura. A oznámil...

K paktu OSN o uprchlících se vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci, kterou vys…