Idioti! Vyhazují peníze nás všech. Koupili prasečák třeba za miliardu, aby ho zbourali. Petr Štěpáněk vypěnil

7. 8. 2017 20:51

Mezi státem a firmou AGPI byla uzavřena dohoda o odkupu vepřína v Letech u Písku. Ani jedna ze stran však nechce prozradit, kolik bude odkup vepřína daňové poplatníky stát. Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek odhaduje, že politici odkoupili prasečák za miliardu.

Idioti! Vyhazují peníze nás všech. Koupili prasečák třeba za miliardu, aby ho zbourali. Petr Štěpáněk vypěnil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek
reklama

Zdá se, že se pomalu uzavírá příběh, jenž se vleče už dvacet let. Už dvě dekády se mluví o tom, že český stát odkoupí vepřín v Letech u Písku, kde za druhé světové války stál sběrný tábor pro Romy. Stovky Romů v něm zemřely a po roce 1989 se debatovalo o tom, že by bylo dobré uctít památku jejich obětí tím, že vepřín zmizí a místo něj vznikne pietní místo.

Dvacet let politici nebyli ochotni najít peníze k odkoupení vepřína. Teď se však situace mění. Stát a firma AGPI, která vepřín vlastní, se dohodly na ceně, jež bude za vepřín zaplacena. Ani jedna ze stran však nechce prozradit, kolik stát, čili všichni daňoví poplatníci, za odkup vepřína zaplatí. Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek na sociální síti Facebook odhadl, že to může být až za miliardu korun. Ačkoli detaily dohody nezná, rozhodl se ji peprně okomentovat.

„Jen dokonalí idioti koupí zcela funkční prasečák – tipuji, že tak za miliardu –, aby ho zbourali. Pokud by to ti idioti dělali za vlastní peníze, byla by to jejich věc. Jenže tihle idioti – myslím tím vládu socanů, koblihářů a lidovců – takhle vyhazují naše peníze, peníze nás, daňových poplatníků. A tihle idioti tu vládnou proto, že jiní idioti – tím myslím jejich voliče –, tu žijí mezi námi. A takhle my si tady žijeme,“ vyjádřil se Štěpánek s nádechem sarkasmu.

Štěpánek doslova napsal:

Jen dokonalí idioti koupí zcela funkční prasečák - tipuji, že tak za 1 miliardu -, aby ho zbourali. Pokud by to ti idioti dělali za vlastní peníze, byla by to jejich věc. Jenže tihle idioti - myslím tím vládu socanů, koblihářů a lidovců - takhle vyhazují naše peníze, peníze nás daňových poplatníků. A tihle idioti tu vládnou proto, že jiní idioti - tím myslím jejich voliče -, tu žijí mezi námi. A takhle my si tady žijeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…