Iracký lékař napaden Syřanem. Vítejte v současném Rakousku

14. 5. 2018 10:44

V Rakousku došlo k dalšímu napadení praktického lékaře ze strany žadatele o azyl z Blízkého východu. Pikantní je, že samotný lékař přišel do země jako migrant.

Iracký lékař napaden Syřanem. Vítejte v současném Rakousku
Foto: Petr Blahuš
Popisek: Situace kolem imigračního centra pro cizince v Dědinách.
reklama

Deník Kronen Zeitung před několika dny zveřejnil výpověď lékaře, který ošetřoval migranty v tranzitním centru v bavorském Deggendorfu. Mimo jiné si stěžoval na skutečnost, že se mnozí z nich chovají agresivně a on proto dává výpověď. Podobné problémy však provázejí nejenom Německo, ale také Rakousko. Potvrzuje to nepříjemná zkušenosti lékař z Lince, který byl napaden syrským migrantem a musel volat policii.

Vídeňský lékař Dr. Mazen Linecker-Al-Shakarchi přitom sám do Rakouska přišel z Iráku a má velké pochopení pro migranty z regionu, odkud sám pochází. V případě čtyřicetiletého syrského žadatele o azyl však fyzickému napadení nemohlo nic zabránit. „Všechno se seběhlo hrozně rychle. Vousatý Syřan najednou vstoupil do mé ordinace a začal tam hlasitě křičet. Když jsem jej vykázal ven, tak mě udeřil do tváře.“

Celý text v němčině najdete ZDE.

Lékař se snažil před rozzuřeným Syřanem utéci za svůj stůl a zavolat policii. To se mi sice podařilo, ale do příchodu strážců zákona „inkasoval“ dalších několik úderů na tvář a krk. „Ještě teď se z toho celý třesu. Něco takového jsem ještě nezažil,“ cituje nejčtenější rakouský deník iráckého lékaře, který se podle svých slov s něčím takovým ještě nesetkal. Před dalšími údery jej nakonec zachránili pacienti, kteří zaslechli hluk až v čekárně.

„Chtěl bych jím tímto poděkovat za jejich včasný zásah. Nebýt jich, kdo ví, jak by to celé dopadlo,“ uvedl lékař s tím, že pacienti muže zadrželi a společně pak vyčkali příchodu policie. Příchod vídeňských policistů však připravil lékaři další nepříjemné překvapení. „Bylo to celé takové divné. Policisté vůbec nejevili o incident zájem. Znuděně a čistě z povinnosti se jen zeptali, co se tady stalo. Jeden z nich mi pak řekl, že nebýt mého zranění, tak se tím vůbec nezabývali.

Podle lékaře si policisté ani nechtěli zjistit jméno hlavního svědka, který mu pomohl přemoci syrského násilníka. „Kdybych na tom výslovně netrval, tak by si na něj policisté ani nevzali kontakt pro další vyšetřování. Přece není možné, aby zametli takové napadení pod koberec?“ podivuje se lékař s tím, že po několika úderech syrského násilníka mimo jiné přišel o korunku. „Měl jsem velké štěstí, že se nestalo ještě něco horšího.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…