Islám? Strašidelné náboženství. Lidé se bojí... Vážný článek o Francii

13.01.2020 10:02 | Zprávy

Na webu Gatestone Institutu nedávno vyšel článek, který shrnuje neutěšenou situaci ve Francii, co se týče islamizace. Dle Giulia Meottiho si ve Francii pět let po útocích na Charlie Hebdo nikdo netroufne zveřejnit karikaturu Mohameda a útoky, při kterých útočník řve „Allahu Akbar“ jsou už „obyčejný džihád“. A francouzské vládní špičky proti tomu nic nedělají.

Islám? Strašidelné náboženství. Lidé se bojí... Vážný článek o Francii
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Francie, o to tu jde

„Pět let po vraždách v Charlie Hebdo se Francie naučila žít s hrozbou islamismu,“ napsal Yves Thréard, zástupce editora deníku Le Figaro. „Neuplyne ani měsíc, aniž by došlo k vražednému útoku, při kterém zazní: Allahu Akbar. Jaký smysl má bojovat s projevy islamismu, když nepůjdeme po kořenech této smrtící ideologie? Ale v této oblasti se zapírání trumfuje s naivitou. Nic se nezměnilo za posledních pět let, právě naopak. Ve jménu rozmanitosti, antidiskriminace a lidských práv Francie přijala zásahy do své historie a kultury... Islamisté jsou horké téma. Stále vedou boj, který i beze zbraní láká válkou civilizací. Je pověstný ‚duch Charlieho‘, o kterém si mnozí mysleli, že rozkvétal po útocích v roce 2015, jen iluzí?“

Francie si připomenula páté výročí útoku na redakci satirického magazínu Charlie Hebdo, který se odehrál 7. ledna 2015. Před měsícem francouzská senátorka Nathalie Gouletová varovala, že další útoky jsou pravděpodobné. „Máme ve Francii vážný problém a musíme dělat více pro to, aby extremisté nemohli jednat. Tak jak to je teď, dojde k dalším útokům,“ mínila.

Na seznamu radikálů je ve Francii údajně 12 000 islamistů, ale jen tucet je aktivně sledován 24 hodin denně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská

7:35 Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská

„Co si to, ku*va, dovolujete? Co to říkáte? Držte hubu a chovejte se slušně!“ Takhle vypadala ostrá …