Ačkoli v samotném Sparkbrooku žije jen asi třicet tisíc obyvatel a čtvrť pokrývá pár čtverečních kilometrů, pochází odtud 26 z 269 džihádistů odsouzených v posledních několika letech ve Velké Británii za plánování či uskutečnění teroristického útoku. „Tato skutečnost poněkud zpochybňuje převládající názor liberálů, že Sparkbrook je symbolem úspěšně fungující multikulturní společnosti,“ jízlivě konstatuje britský deník.
„Ve skutečnosti je Sparkbrook spíš symbolem pro existující paralelní společnost. V ulici s asi 150 byty byste našli jen málo domácností, ve kterých žijí bílí Britové,“ referuje deník a zmiňuje nedávný skandál, který v plné nahotě ukázal neschopnost zdejších radních. „Militantní muslimové se pokusili infiltrovat státní školy a zavést zde islámský program. Místní úřady se sice o celé záležitosti dozvěděly, ale z obav před nařčením z rasismu raději mlčely.“
Mnozí však tvrdí, že labourističtí radní nekonali z neméně závažného důvodu. „Obecně platí, že labouristy volí právě muslimové a další příslušníci etnických menšin. A to není vše. Před několika týdny musel odstoupit zdejší radní Waseem Zaffar, který nutil katolickou školu, aby nechala čtyřletou dívku nosit ve třídě islámský závoj. Pravidla školy něco takového zakazovala, ale Zaffar obviňoval vedení vzdělávací instituce z porušování zákona o rovnoprávnosti náboženství.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro