Islám je satanské náboženství! Evropa mě překvapuje, ale mám radu. To je varování iráckého historika, jehož identitu jsme kvůli jeho výrokům museli skrýt

01.04.2016 18:22

ZÁPISKY Z KURDISTÁNU Satan si vybral Mohameda k převtělení. Je třeba úplně vyhubit Muslimské bratrstvo, z něhož pocházejí všechny islamistické teroristické skupiny. Tak zní slova historika a publicisty Jousifa Karima, jehož jméno jsme kvůli bezpečnosti pozměnili. Žije totiž v Iráku, uprostřed muslimů. Za to, co si přečtete níže, by ho totiž islamisté nejspíš upálili.

Islám je satanské náboženství! Evropa mě překvapuje, ale mám radu. To je varování iráckého historika, jehož identitu jsme kvůli jeho výrokům museli skrýt
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve svatostáncích křesťanské čtvrti Ankawa, která leží na okraji metropole iráckého Kurdistánu Arbílu

"Věřím, že Karel Marx měl pravdu, když řekl, že náboženství je opium lidstva. Nicméně ta věta na sto procent sedí na islám. Islám je levné opium. Můžete se stát lehce muslimem a současně se modlit i zabíjet. Je to satanské náboženství. Satan hledal osobu, do které by se převtělil. Když neuspěl s Ježíšem, posunul se do Mekky. Do pouště, kde ho nikdo neviděl. Tam našel osobu, do níž se převtělil. Byl to Mohamed," říká rozvážně starší holohlavý muž. Jeho identitu se ParlamentníListy.cz rozhodly utajit. Hovoří totiž mnohem drsněji, než autor Satanských veršů Salman Rushdie, na něhož byla vydána fatva, byl tedy odsouzen k smrti. Nicméně Jousif žije stále v iráckém Kurdistánu, kde by za svá slova nejspíš zemřel strašnou smrtí.

Setkání v čajovně

"Nemohu mluvit napřímo pod svým jménem, chápejte to prosím," sdělí na úvod. Sedíme v čajovně v Dahúku, jednom z měst iráckého Kurdistánu. Tento člen chaldejské katolické církve ze Sýrie napsal nespočet knih o historii, náboženstvích a tak dále. V arabštině, takže si mnohé, jak sám říká, musel nechat pro sebe. S ParlamentnímiListy.cz se ale bavil zcela otevřeně. Neustále se však ohlížel, jestli hovor někdo neposlouchá. Domluvili jsme se, že mu budeme říkat Jousif Karim.

"Víte, my jsme menšinou na středním východě a stovky let jsme utlačováni. Nicméně před tím jsme byli většinou, ale muslimové k nám přišli z pouště a vše ovládli. Jejich náboženství jim dalo právo utlačovat ostatní a udělat z nich podlidi. Nechci mluvit takto útočně, mezi muslimy mám spousty dobrých a vzdělaných přátel, ale musím. Víra v islám je doporovázena nenávistí k nemuslimům. V Evropě jsou muslimové vnímáni jako pokorní a tolerantní lidé, ale tak to není. Jakmile se jejich komunita někde rozvine, posílí, tak začnou dělat problémy. Věří totiž, že je celá planeta pro jejich Aláha, takže jeho následovníci mají všude právo dělat si, co mohou," podotýká.

A na to konto uvádí příklad: "Mnoho křesťanských rodin se sem vrátilo ze Švédska, Austrálie a Anglie. Byly totiž překvapeny a pak zklamány totálně liberální politikou tamních vlád. Znám dva bratry doktory. Pracovali v nemocnicích v Anglii. Jeden z nich mi vyprávěl o jeho procitnutí. Pracoval v Londýně. Muslimští doktoři a sestřičky se mohli modlit v několika místnostech, měli je k tomu uzpůsobené. Do jednoho kouta si položil dvě svíčky, mezi ně Bibli a na stěnu pověsil kříž. Přišel za ním šéf nemocnice s tím, aby se modlil v srdci, protože jeho modlitební kout obtěžuje ostatní. Odešel, stal se knězem a dnes působí zde. Jeho bratr to samé."

Rada pro Evropu

Opět se rozhlídne a nakloní hlavu k posluchači. "Vidím pro Evropu určité řešení, ale není snadné. Muslimské bratrstvo je horší, než byli nacisté. Evropané si myslí, že starý kontinent bude v pořádku, ale nebude. Jestliže bude potřeno Muslimské bratrstvo, vyřeší to podle mě padesát procent problémů USA a Evropy s islamisty. Ve svých sloganech jasně říkají: 'Vložte teror do jejich srdcí.' Jsou hrdí na to, že se mohou nazývat Aláhovými teroristy. Muslimské bratrstvo založil v roce 1928 šajch Hasan al-Banná. Jde o politickou matku všech radikálních islamistů. Hnutí jako Daesh, Al-Káida, ale i šíitské skupiny jsou výhonky jednoho kořene," vysvětluje.

"Proboha, vždyť to mezi řádky můžete číst v Koránu. Mohamed se narodil v Mekce a se svými příznivci byl minoritou. Byl to člověk míru s respektem ke všem náboženstvím. Pak se dostal do Medíny. Tam mu otevřeli náruč, dostal ochranu. Domluvil se s řezníky a zloději z hor, kteří vybili místní Židy. Z dětí udělali otroky, z žen konkubíny. Pak útočil dál. Doufám, že se to nestane v Evropě," dodává. Podle něj je islám náboženstvím, které usiluje o vlastní státy. "Křesťanství se nikdy nedomáhalo vlastního státu a to říkám s vědomím animozit tohoto náboženství. Islám je jiný. Byl vytvářen jako stát. Muslimové používají jméno Aláha, jako omluvu k podmanění ostatních," dodává.

"Chvalme pána Boha za Google a internet," směje se. Kupuje knihy přes internet. Také si pochvaluje život mezi Kurdy. V hlavním městě iráckého Kurdistánu Arbílu je totiž křesťanská čtvrť Ankawa, kde žije pětadevadesát procent křesťanů a kam často jezdí za přáteli. Velmi oceňuje demokratičnost Kurdů. "Jsou hlavně sunnité a mají jinou agendu, než náboženství. Jejich mise není islámská, ale patriotická. Proto jsme my křesťané tady v bezpečí. Kurdové mají sen o nezávislém státu Kurdistán a jím žijí. Potřebují vybudovat most s Evropou a vědí, že jsou obklopeni nepřáteli. Turkové, Peršané a Arabové je nesnášejí. Osobně věřím, že by si vlastní zemi zasloužili. Vždyť je jich do šedesáti milionů a právo na sebeurčení si vybojovali mnohem menší národy, třeba Albánci v Kosovu. Věřím, že se Kurdové nikdy nestanou radikálními islamisty a budou vždy držet ochrannou ruku nad křesťany," doplňuje. Jako syrský Chaldejec věří, že Babylon byl kolébkou všech náboženství.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…